שתף קטע נבחר

הזבנים, המקשקשים והמתלבשים: 3 בלוגים ישראלים

כדי למצוא אופנה נועזת, אומנות מקורית וחנויות של פעם לא צריך לנסוע לחו"ל, כל מה שצריך לעשות זה לקרוא את הכתבה הבאה על בלוגים ישראלים מומלצים

<< R2D2 נוחת בקליפורניה, ועוד דברים שאנחנו רוצים

 

עולם התוכן האינטרנטי מזכיר לפעמים דוכן ממכר של פאסט פוד; אנחנו רוצים לחכות בתור כמה שפחות, להזמין כמה שיותר מהר, ולשבוע מהאוכל הלא בריא, אבל המספק, גם אם לרגע. וכן, גם באינטרנט הרבה פעמים ניצב מאחורי הדוכן בחור ממושקף עם ברזלים בשיניים, ששואל אותנו אם אנחנו רוצים קצת זבל עם התוכן שלנו בשקל תשעים.

 

הצטרפו לעמוד של ynet בפייסבוק  | או לעמוד של ערוץ המחשבים

 

אבל לעתים נופלים על פניני תוכן, כאלו שמשככות את ה-ADD המקוון שלנו וגורמות לנו לשקוע אל תוך עולם של יצירה שמישהו הגיש לנו על מגש עשוי Web 2.0. שלושת האתרים הישראלים הבאים מתמקדים כל אחד בקונספט שונה, אך מאחורי כולם עומדים אנשים שהחליטו לקחת על עצמם את הפרויקט הזה, זה שלכולנו יש תשוקה לעשות אבל דוחים אותו כבר שנים, ועושים אותו באופן מעניין ונכון.

 

המורדים

אסי חיים, יוצר וצלם הבלוג, המורדים, מעיד על עצמו שהוא נמשך מתוך סקרנות לא ברורה אל העבר, "אל החיים שהיו כאן קודם, אל היופי הפשוט של הדברים לפני שהגיעו החנויות והרשתות הגדולות והמעוצבות". כחלק מפרויקט צילום הוא יצא לחפש בתי עסק בני 40, 50, 60 שנים ויותר, שמתקיימים בצניעות ונותנים כבוד לסביבה שליוותה אותו לאורך השנים. הטמבוריות, חנויות הסדקית והמזנונים של פעם, שכולנו עוברים לידם ברחוב ומתעלמים מהן, הופכים בצילומיו של חיים למלאי חיים, לאנשים וחפצים שהזדקנו בכבוד ולא הוחלפו עם הסדק הראשון.

 

"כשאני מוצא מקום כזה, אני יושב מתוך סקרנות עם בעל העסק ושומע את הסיפור שלו", מספר חיים, בעל הבלוג. "לצערי הם הולכים ומתמעטים. במשך חצי השנה האחרונה הסתובבתי במקומות שונים בארץ בחיפושים אחר חנויות שהפכו לחלק מהנוף. מפה לאוזן שמעתי על מקומות והגעתי עם מכשיר ההקלטה, מצלמה וחצובה ותיעדתי אותם. קודם את הסיפור ואח"כ בצילום".

 

חלק מהתמונות מוצגות בתערוכה שמתקיימת בימים אלו ב"צילום בעם", בית אלפא 13 בתל אביב, עד ה-17 בפברואר.

 


 


 


 


 

לבלוג >>

 

פרויקט פלאצו

הבלוג של פרויקט פלאצו מתסמך על העובדה שגם אם עברתם את גיל ארבע, עדיין אין הרבה דברים יותר נפלאים מלקשקש על קירות מבלי להיענש. בבית פרטי ישן בצפון תל אביב גרו במשך ארבעה חודשים שני מאיירים (צח כהן ואורי טור) וסטודנט לסוציולוגיה (יואב טמיר), ומילאו את קירות הבית בציורים ושרבוטים פסיכדליים יפהפיים.

 

שלושת השותפים הבטיחו לעצמם שאם יספיקו למלא את כל הקירות, הם גם יפתחו את הבית כתערוכה לקהל הרחב, לפני שבעלי הבית, הוריו של טמיר, יחזרו לנכס ויעלימו את עבודות האמנות. התערוכה תפתח ביום שישי ה-4.2.

  

 


 


 


 


 

לבלוג >>

 

ההולך ברחובות

כבר כארבע שנים, מאז השירות הצבאי, שיעל סלומה עוצרת אנשים באקראי ברחוב, ומצלמת אותם כמקורות השראה אופנתיים, אנשים מסקרנים וחובבי תרבות לבוש, על רקע "הכיעור החינני" של רחובות תל אביב.

 

מטרת הבלוג שלה, The Sreet Walker – תיעוד האנשים הפרטיים שבוחרים שלא להתלבש במותגים של תאגידים, ועידוד תרבות צריכה מתונה יותר, שגם שומרת על בגדים שלא יוצרו ונקנו השנה רק כדי להזנח בשנה הבאה. היא מצלמת ישראלים שמעיזים להתלבש בצורה נועזת בקרב מה שהיא מכנה "תרבות הלבוש הכמעט ולא קיימת בישראל".

 

עם הזמן זכה הבלוג של סלומה לסקירות במגזיני אופנה בארץ ובעולם (ניו יורק, קנדה, דנמרק וגרמניה), והפך מבלוג מסקר, לאחד האתרים המשפיעים על זירת האופנה המקוונת.

 


 


 


 

לבלוג >>

 

חדש בגוגל: חיפוש בארכיון יד ושם >>

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החנוונים והזבנים של פעם. המורדים
מומלצים