שתף קטע נבחר

היציע הווירטואלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יורו 2013 מגיע לנתניה ופ"ת: הכל על הטורניר
  לאחר החגיגות לאור החלטת אופ"א לתת לישראל לארח את אליפות אירופה לנבחרות צעירות עולות כמה שאלות. כיצד הצליחו אבי לוזון וההתאחדות במשימה? היכן ייערכו המשחקים וכיצד תתכונן החבורה של גיא לוזון? כל התשובות בפנים
  "רבים לא מבינים עדיין מה גודל ההישג", אמר הערב (ה') גורם בהתאחדות לכדורגל, אחד מאלו שתכננו את אירוח יורו 2013 לנבחרות צעירות, אחרי שנודע כי ישראל תארח את הטורניר. אז הנה כמה נתונים שיעשו סדר בגודל ההישג של אבי לוזון וההתאחדות לכדורגל, מעבר לניצחון הפוליטי על מעצמות כמו אנגליה וויילס בהצבעה החשאית.

   

  היורו לנבחרות צעירות הוא הטורניר השני בחשיבותו בעיניה של אופ"א, הגוף האחראי על הכדורגל האירופי. לאחר מוקדמות הטורניר, שיתחילו בחודש מרץ הקרוב ויימשכו כשנתיים, יעפילו שבע נבחרות לאליפות. ישראל, המארחת תעלה אוטומטית. שחקניו של גיא לוזון, שעד היום התכוננו לקמפיין המוק', קיבלו הארכת זמן למבחן האמיתי ב-2013. שאר הנבחרות ימתינו ל-4 בפברואר, שם יוגרלו לבתי המוק'.


  אבי לוזון. יו"ר ההתאחדות יכול לחייך בסיפוק (רועי עידן)

   

  בטורניר הגמר יחולקו שמונה המעפילות לשני בתים, בהם תשחק כל נבחרת פעם אחת מול כל יריבה בבית, סך הכול שלושה משחקים לכל נבחרת. בשלב שלאחר מכן שתי הראשונות מכל בית יעלו לחצי הגמר ומשם לגמר הטורניר.

   

  בתוכנית לאירוח הטורניר ציינה ישראל כי עד שנת 2013 יהיו במדינה אצטדיונים חדשים בערים נתניה ופתח תקווה, שבהם ישוחקו המשחקים. ההערכות לסיום אותם אצטדיונים הן שבניית האצטדיון בפ"ת תסתיים בעוד שנה ובעוד שנתיים בנתניה.


  האצטדיון בנתניה. יארח את יורו 2013? (הדמיית מחשב)

   

  שני אצטדיונים אלו יתווספו לאיצטדיון הלאומי ברמת גן, טדי ובלומפילד. אופ"א קבעה כי על מנת לארח משחק בשלב הבתים חייב אצטדיון להכיל כ-12-8 אלף מקומות ישיבה, בחצי הגמר 18-16 אלף ובגמר 24-20 אלף. חשוב להבין כי עדיין לא נעשה שיבוץ האצטדיונים למשחקים, אך קל להניח כי בשל גודלם רק טדי ור"ג יוכלו לארח את משחק חצי הגמר והגמר.

   

  היכן ילונו כל המשלחות? זוהי הבעיה הקטנה ביותר של ישראל בגלל הריבוי בבתי מלון בארץ. דבר זה אולי מדגיש את גודל התמיכה שקיבל הפרויקט, החל מהעיריות ועד לנשיא המדינה, שמעון פרס, ששלח מכתב אישי למישל פלטיני, נשיא אופ"א, בו הסביר את החשיבות שרואה ישראל באירוח הטורניר.


  האצטדיון בפ"ת בשלב מוקדם של העבודות. ניחוח של אירופה

   

  כל עירייה מבין החמש שיארחו משחקים התחייבה בפני ההתאחדות שתתמוך בתקציבים ובמשאבים להצלחת הטורניר. בנוסף לאלו, אחד הדברים שסייע רבות

  לבחירתה של אופ"א הוא דווקא הקרבה הגיאוגרפית של המגרשים, מה שיקל על הארגון ועל האוהדים שצפויים להגיע ב-2013.

   

  הצלחת ההתאחדות בראשותו של אבי לוזון להבאת הטורניר לישראל, תביא כמובן הרבה כבוד והערכה למדינתנו, שלא תמיד זוכה לכותרות חיוביות בעולם. אם מישהו חשב שיוכל להשתמש בטורניר לטובת הונו האישי, מצפה לו אכזבה. כל הספונסרים וכל נותני החסות קבועים מראש, כיאה לטורניר בסדר גודל אירופאי. אם בכל זאת מדגדג לכם באצבעות, יש לכם זמן עד 2013 לרכוש מספיק קסטות ובייגל'ה בשביל למכור שניים בחמש.

   

  בנבחרת הצעירה של גיא לוזון יידרשו לשנות את תוכנית האימונים, שנבנתה לקמפיין המוקדמות. ראשי הנבחרת ייאלצו להכין תוכנית חדשה שתכלול בין שמונה לעשרה משחקי אימון, במקום קמפיין המוקדמות שהתבטל. חשוב לזכור שבשביל לזמן שחקנים מקבוצותיהם צריך להמתין לתאריכים שנקבעו מראש כתאריכים בין לאומיים על ידי אופ"א.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "יורו 2013 מגיע לנתניה ופ"ת: הכל על הטורניר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים