שתף קטע נבחר

דרוש ריכוז? מה צריכות נשים כדי להגיע לאורגזמה

האורגזמה הנשית שונה מזו הגברית - זה כבר דבר ידוע. אך מה גורם לשוני הגדול? האם יש לכך ביסוס מדעי? ומדוע נשים צריכות להיות מרוכזות כדי להגיע לאורגזמה? כתבה שנייה בסדרה על הבעיות המיניות שמטרידות אותנו

דיונים רבים התקיימו במהלך השנים על השוני שבין האורגזמה הנשית לזו הגברית. ואכן, האורגזמה הנשית, בשונה מזו הגברית, יכולה לחמוק בגלל כל דבר קטן שיש בסביבה, בין אם זה רעש פיזי או נושאים שטורדים את מחשבתה של האישה.

 

 

מדוע קשה יותר לנשים להגיע לאורגזמה?

הסיבה לכך היא שהמיניות הנשית קשורה מאוד למה שקורה מסביב. אם במהלך יחסי המין האישה לא מרוכזת או שישנן הפרעות בסביבה, זה עלול לפגוע ביכולתה להגיע לאורגזמה.

 

הכתבה הראשונה בסדרה:

 

 

האם יש לכך ביסוס מדעי?

במחקר שנעשה לפני מספר שנים בדקו חוקרים מה קורה במוח הנשי והגברי בזמן אורגזמה. הכניסו זוגות למכשיר סי.טי ונתנו להם לקיים בתוכו יחסי מין. החוקרים הבחינו בכך שבזמן האורגזמה נדלקים אצל הגבר אזורי ההנאה. אצל האישה, לעומת זאת, קודם כל היו צריכים להכבות מרכזי השליטה. רק כאשר כבו המרכזים הללו נדלקו מרכזי ההנאה. החוקרים הסיקו מכך שכדי שאישה תגיעה לאורגזמה היא צריכה למעשה לא להרגיש כלום. רק כשזה קורה האישה יכולה לתת לעצמה את השחרור, המאפשר לה להגיע לאורגזמה.
 
התוכנית "דיבור מקדים" משודרת בימי שני בשעה 22:00 בטלווזייה החינוכית 23


 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חמקה לה האורגזמה?
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים