שתף קטע נבחר

התמונה שחוברה לה יחדיו: כך משלבים צילומים

הילד שלכם הפסיק לזחול והתחיל ללכת? רוצים לחבר מספר תמונות לפריים מעניין ואומנותי אחד? כל מה שתצטרכו הן מצלמה, חצובה וקצת פוטושופינג. אה, ולקרוא את המדריך הזה

<< איך מצלמים נשים בהריון?

 

החצובה נועדה לעשות קצת יותר מלשאת את המצלמה עבורכם ולאפשר צילום יציב יותר. היא יכולה לשמש גם לחיבור כמה צילומים לפריים אחד, ולהפיק תמונות מעניינות מאוד שמציגות תהליך. למשל, כאשר הילד שלכם מפסיק לזחול ומתחיל ללכת, או כל תהליך מעניין אחר.

 


 

היכנסו להגיב בעמוד הפייסבוק של ynet

 

איך מצלמים?

הצילום עצמו הוא פשוט למדי. תצטרכו חצובה, מצלמה וסבלנות. כדאי לבחור בשטח צילום שיהיה גדול ביחס לאובייקט שאתם מצלמים. למה? כדי שיהיה מספיק מרחב מסביב לדוגמן שלכם ויהיה קל יותר לחבר את התמונות. אם לא תקפידו על זה, התמונות יחפפו בנקודות לא נוחות, ויעלו אחת על השניה דווקא היכן שנמצא הרגל של ילדכם, למשל.

 


 

פרמטר נוסף הוא התאורה - חשוב להקפיד שהתאורה תהיה אחידה בין כל הפריימים, ולכן אם אתם מצלמים עם פלאש -חכו שהוא ייטען בין תמונה לתמונה. אם אתם משתמשים בתאורה טבעית צלמו את כל החשיפות עם אותם נתוני חשיפה. חשוב גם לדאוג שהסביבה תהיה מוארת בצורה מאוזנת, משום שאובייקט הצילום שלכם נמצא בתנועה.

 

איך מחברים את הפריימים?

 

בשביל לחבר את כל התמונות שצילמתם ביחד יהיה נוח להשתמש בפוטושופ, מכל גרסה שהיא. התהליך לא דורש יידע פוטושופי מיוחד. כל הטריק הוא לבחור תמונות שייראו טוב ביחד. מומלץ לבחור פריימים שאינם חופפים וכך כל אחד יתפוס שטח אחר בתמונה הסופית.

 

אם צילמתם את התמונות בפורמט RAW, מומלץ לפתוח אותם בתוכנת לייטרום ולהגדיר לכל התמונות את אותם פרמטרים. למי שלא מכיר, נספר שהתוכנה מאפשרת לכם לקבוע הגדרות תמונה כמו במעבדת צילום. רוצים ללמוד עוד על התוכנה? לחצו כאן.

 

נשף המסכות של פוטושופ

השלב הבא יהיה לפתוח את כל הקבצים שבחרתם בפוטושופ ולהביא את כולם לאותו מסמך כך שבסופו של דבר יהיה לכם מסמך אחד עם שלוש שכבות שונות. בשלב הראשון אנחנו נראה רק את השכבה העליונה ובכדי לראות את כל השכבות, מומלץ להשתמש במסכות (masks).

 


 

מסכות מאפשרות לנו למחוק חלק משכבה אחת על מנת לראות את השכבה שמסתתרת מתחת לאותה שכבה  זאת שיטה קלה ויעילה למשימה שלפנינו. פשוט בוחרים את השכבה העליונה, לוחצים על הכפתור שיוצר מסכה ומתחילים לצבוע במברשת שחורה את כל האזורים שאתם רוצים למחוק מהשכבה הזו.

 בו זמנית תתחילו לראות את השכבה השנייה מתחילה לבצבץ מלמטה. רוצים ללמוד עוד טריקים במסכות פוטושופ? לחצו כאן. הנה עוד תמונה נחמדה שהתקבלה באותה שיטה:

 


 

הצלחתם לחבר פריימים? טוב מאוד. ספרו לנו בטוקבקים ובפייסבוק שלנו . ואל תשכחו לשים קישור לתמונה

 

תומר יעקבסון הוא צלם ומדריך בגליץ, בית הספר לצילום

 

הורדתם כבר את מגזין הצילום קומפוזיציה, מס' 16? זה הזמן >>

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חברו פריימים בכיף
צילום: תומר יעקבסון
מומלצים