שתף קטע נבחר

סקוטלנד: מטפס נפל מגובה 300 מטר - ושרד

למטפס ההרים הבריטי אדם פוטר היה הרבה זמן להבין שהוא עומד למות ולהתפלל לנס. בסוף השבוע מעד פוטר במהלך טיפוס על הר בסקוטלנד וצנח לתהום בעומק של כ-1,000 רגל (כ-300 מטר) -  נפילה אשר נמשכת שניות ארוכות. והנה, הפתעה, הנס קרה! פוטר ניצל ולמעשה כמעט שלא נפגע. כשהגיעו אליו המחלצים הם מצאו אותו עומד ומתבונן במפה.


פוטר והמפה. "איפה טעיתי?" (צילום: AP)

 

מי שראה את פוטר נופל במהירות אדירה לצד צוק אנכי, הם חבריו למסע הטיפוס שמיהרו להזעיק עזרה. מסוק וצוותי הצלה שהגיעו למקום החלו בסריקות. לא חלף זמן רב והמחלצים מצאו את פוטר כשהוא ניצב על רגליו ומנסה להבין היכן טעה וכיצד הצליח לסדר לעצמו הרפתקה כל-כך מפוקפקת.

   

למעשה, הפתעתם של המחלים היתה כל-כך גדולה שהם היו בטוחים שאיש שניצב לפניהם הוא בכלל מטפס אחר.

 "באמת חשבנו שזה לא יכול להיות הוא. זה היה נראה בלתי אפשרי", אמר אחד מהם. בניסיון לוודא שזהו אכן פוטר, התחקה הצוות אחר עקבותיו של המטפס ומצא קרעים מחבל הטיפוס שלו לאורך הצוק.

 

פוטר נלקח לבית החולים בעיר גלזגו, שם התברר שהוא סובל מפציעות קלות בלבד - כמה חתכים וחבלות ופגיעת חזה קלה. אגב, המטפס בן ה-36 סיפר לתקשורת ממיטתו בבית החולים כי הוא אינו מתכוון לבטל את נסיעתו לאוורסט - ההר הגבוה בעולם - בעוד כחודשיים. אולי הוא בונה על נס גדול וגבוה עוד יותר?

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצת חתכים וחבלות, לא יותר
צילום: AP
מומלצים