שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סופית: המדינה לא תערער לעליון על זיכוי הנגבי
  השר לשעבר יכול לנשום לרווחה. היועמ"ש החליט שלא לערער לבית המשפט העליון על ההחלטה שלא לאפשר לפרקליטות להגיש ערעור על זיכויו בפרשת המינויים הפוליטיים

  תיק הנגבי סגור - והפעם באופן מוחלט: היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, החליט הערב (יום ה') שלא להגיש ערעור לבית המשפט העליון על החלטת נשיאת בית המשפט המחוזי בירושלים, שלא לאפשר למדינה להאריך את המועד לצורך הגשת ערעור בעניינו של השר לשעבר צחי הנגבי. הערעור לא הוגש במועד, בשל שביתת הפרקליטים. המשמעות הפוליטית - הנגבי יוכל לשוב לחיים הפוליטיים בכנסת הבאה. 

   

   

  ההחלטה התקבלה לאחר דיון שנערך בהשתתפות היועץ וינשטיין, פרקליט המדינה משה לדור, המשנה לפרקליט המדינה שוקי למברגר, פרקליט מחוז ירושלים אלי אברבנל, והפרקליטים שעסקו בתיק הנגבי. בעקבות ההחלטה תחזור בה המדינה גם מערעור שהוגש בעניינו של שמואל הרשקוביץ, שכיהן כמנכ"ל המשרד לאיכות הסביבה, וזוכה

   גם הוא בפרשה.

   

  כבר אתמול פנה פרקליטו של הרשקוביץ, עו"ד עופר ברטל, לפרקליטות בבקשה לוותר על הערעור בוטענה כי אין זה הגיוני ואין זה סביר שהמדינה תנסה לתלות בצווארו של הרשקוביץ את כל תופעת המינויים הפוליטיים, בעוד שהוא לא יזם אותם לא נהנה מהם וביצע אותם בשליחותו של צחי הנגבי ולמענו.

   

  הנגבי הואשם שבתקופתו כשר לאיכות הסביבה בתחילת העשור הקודם מינה עשרות חברי מרכז ליכוד ומקורביהם לתפקידים בגופים הקשורים למשרד. הוא גם הואשם בעדות שקר, בטענה ששיקר כשטען שאינו עומד מאחורי מודעה שבה נטען כי הוא שיאן המינויים הפוליטיים בליכוד.

   

  הנגבי זוכה בקיץ מעבירות של מרמה, הפרת אמונים ושוחד בחירות, אך הורשע בעדות שקר. הפרקליטות ביקשה לערער על ההחלטה, אך שביתת הפרקליטים בסוף השנה שעברה סיכלה את התוכניות. עם תום השביתה, ביקשה הפרקליטות מבית המשפט לאפשר לה לערער על הזיכוי גם אחרי שעבר המועד האחרון להגשתו, אך הבקשה נדחתה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הנגבי. יוכל לשוב לחיים הפוליטיים
  צילום: גיל יוחנן
  היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין
  צילום: נועם מושקוביץ
  מומלצים