שתף קטע נבחר

העובדים חוזרים לאיקאה: "הבית השני שלנו"

ביום שאחרי השריפה בסניף בנתניה, הגיעו עובדים רבים שהביעו חשש לעתידם המקצועי. המנכ"ל ניסה להרגיע: "נדאג לכם". קצין משטרה צורף לכבאים: "אם יהיה צורך, נחקור באזהרה"

למחרת השריפה שכילתה את סניף איקאה בנתניה, עדיין ניתן לחוש הבוקר (יום א') בריח המבנה והרהיטים השרופים. עובדים רבים החוששים לעתידם המקצועי, הגיעו לסניף ועמדו המומים מול ההריסות. "כואב הלב", אמרה אחת העובדות. קצין משטרה צורף לכבאים החוקרים את האסון, ואלו אמרו כי "אם יהיה צורך, נחקור אנשים מאיקאה באזהרה".

 

רבים מהעובדים התקשו להאמין למראה עיניהם. חלק מהעובדות אפילו לא ניסו להסתיר את דמעותיהן ואת החשש מכך שייאלצו לחפש עבודה חדשה. "זה מקום העבודה שלנו, זה הבית השני שלנו".

 

גם מנכ"ל איקאה בישראל, שלומי גבאי, הגיע הבוקר לסניף בנתניה. גבאי עבר בין העובדים וחיזק אותם. בשיחות עם כמה מהם הוא גם הבטיח "שיהיה בסדר". הוא סיפר כי כבר אתמול, נכנס יחד עם הכבאים למשרד והוציא משם את רשימת העובדים כדי שיוכל לטפל בכל אחד ואחד מהם. "העובדים הם עדיין עובדי איקאה, נדאג להם", אמר גבאי.

 

 

הוא הוסיף כי התוכנית כעת היא להקים את המבנה מחדש ולהערכתו, בתוך שנה ייפתח הסניף החדש. בשיחה עם ynet תיאר גבאי את תחושותיו וציין כי למרות שעברו יותר מ-24 שעות אחרי השריפה, עדיין קשה לו לעכל את מה שאירע. "הייתי

בפנים ובפנים זה נראה יותר גרוע", אמר המנכ"ל, "הכל פסולת של ברזל".

 

בינתיים, נמשכת החקירה המשותפת של שירותי הכיבוי המשטרה כדי לברר את נסיבות השריפה. גם הבוקר הגיע צוות החקירה המיוחד כדי לבדוק אם הצתה, קצר חשמלי או כל דבר אחר גרמו לשריפת המבנה. בנוסף, לסניף בנתניה הגיעו גם החוקרים של חברת הביטוח.

 

"אנחנו נגיע לחקר האמת"

גורמים בשירותי הכיבוי ציינו כי לצוות החקירה המיוחד צורף קצין משטרה בהוראת השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ'. "קצין המשטרה ששותף לצוות הוא בין היתר למקרה שנצטרך לחקור באזהרה אנשים מאיקאה", הסבירו, "לנו בכיבוי אין סמכות לחקור באזהרה ורק שוטר יכול לחקור".


תוצאות השריפה באיקאה, מבט מדהים מלמעלה (צילום: ערן מלמד)

 

 

בשיחה עם ynet סיפר מפקד תחנת הכיבוי בנתניה, טפסר יצחק שילן, כי צוות

החקירה המיוחד פועל כבר מאתמול בתוך מבנה איקאה ואוסף ממצאים על מנת לגלות את נסיבות פריצת השריפה. "זה עניין של זמן. אנחנו נגיע לחקר האמת ונדע בוודאות מה גרם לפרוץ השריפה".

 

לסניף איקאה בנתניה הגיעה גם מעבדה ניידת של מחלקת זיהוי פלילי של המשטרה, ושם אומרים כי הצוות נשלח בין היתר לבדוק חשד לפלילים. בשריפות רגילות בהן אין נפגעים - לא נשלח צוות מז"פ. אתמול, בעקבות השריפה הכריזה עיריית נתניה על המקום כמבנה מסוכן. בעקבות זאת, מיהרו להניח לוחות ברזל מסביב כדי למנוע מאזרחים סקרנים להתקרב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא נעים לראות איקאה שרוף
צילום: AP
המנכ"ל שלומי גבאי. "יהיה בסדר"
צילום: עידו ארז
מומלצים