שתף קטע נבחר

ברלוסקוני: גרמתי לכל אשה להרגיש מיוחדת

ראש ממשלת איטליה לא התרגש ממאות אלפי המפגינים נגדו בסוף השבוע והצהיר כי אין בכוונתו להתפטר. לדבריו, "כל הנשים שמכירות אותי יודעות עד כמה אני מכבד אותן. תמיד נהגתי בכבוד ובדאגה כלפיהן, גם בחברות שבבעלותי וגם בממשלה"

למרות ההפגנות נגדו, ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני אמר היום (ב') כי אין בכוונתו להתפטר. הוא התייחס בביטול למאות אלפי המפגינים שיצאו לרחובות ערי איטליה במהלך סוף השבוע. בתגובה לטענת המפגינים על חוסר הכבוד שהוא מפגין כלפי נשים אמר ברלוסקוני: "תמיד השתדלתי לנהוג באופן שיגרום לכל אשה להרגיש מיוחדת".

 

 

איל התקשורת בן ה-74 אמר לרשת "קנלה 5" שבבעלותו כי ההפגנות אורגנו על ידי יריביו הפוליטיים. "ראיתי את הכוחות הקבועים שאגף מסוים בשמאל תמיד מפעיל נגדי", אמר ברלוסקוני,

"הם ישתמשו בכל תירוץ כדי לתקוף יריב שהם אינם מצליחים להביס בקלפי. כל הנשים שמכירות אותי יודעות עד כמה אני מכבד אותן. תמיד התנהגתי בדאגה וכבוד הן בחברות שאני מנהל והן בממשלה", טען ברלוסקוני.

 

ספק אם הצהרותיו יצליחו לשכנע את מאות אלפי התושבים, בהם נשים רבות, שהפגינו נגדו אתמול במאות ערים באיטליה. "הארץ הזו איננה בית בושת", קראו המפגינות והניפו כרזות שבהן נראה ברלוסקוני מאחורי סורג ובריח.


מפגינות בקייב, אוקראינה (צילום AFP)

 

בהפגנות השתתפו מספר מנהיגי אופוזיציה מהשמאל וכן מספר גדול של נשים שמרניות ומבוגרות, קבוצה שנחשבה עד כה למקור תמיכה בראש הממשלה. גם בקייב שבאוקראינה הפגינו מספר נשים מול שגרירות איטליה והפגנות נערכו אף בטיימס סקוור שבניו יורק, בבריסל ובטוקיו.

 

אין אלה הפגנות ההמונים הראשונות שנערכות בעקבות חשיפת שערוריות המין של ראש הממשלה האיטלקי. בתחילת החודש הפגינו כ-9,000 בני אדם במילאנו וכ-3,000 בפירנצה.הפילוסוף והסופר אומברטו אקו בן ה-79, אמר אז כי ההתנגדות לברלוסקוני היא חובה, כפי שמעטים התנגדו למוסוליני ולפאשיזם בשנות ה-30 וה-40.


שמרניות מבוגרות נחשבו עד כה למקור תמיכה של ברלוסקוני (צילום: AP)

 

ראש הממשלה התעקש כי הממשלה לא תפוזר בעקבות המשבר והדגיש את הצורך ביציבות פוליטית. התובעים במילאנו דורשים שברלוסקוני יעמוד לדין בגין קיום יחסי מין בתשלום

עם קטינה בת 17, "רובי". על פי התביעה, הוא גם התערב אישית כדי לשחרר אותה ממעצר בתואנה שהיא נכדתו של נשיא מצרים לשעבר חוסני מובארק. מסמכים שהוגשו לבית המשפט במסגרת החקירה כללו בין היתר תעתיק של האזנות סתר שנערכו לחשודים במעורבות בפרשה.

 

החוק האיטלקי אוסר לשלם כסף ליצאנית קטינה, אך הן הצעירה והן ברלוסקוני הכחישו שהיה ביניהם קשר מיני. החודש דווח באיטליה כי הצעירה שבמוקד הפרשה בחודש השלישי להריונה ואמורה להתחתן בקרוב.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינה במילאנו בסוף השבוע
צילום: AP
"צריך יציבות". ברלוסקוני
צילום: AP
מומלצים