שתף קטע נבחר

חילוני נקבר במקום חרדי, והוצא מהקבר

שני גברים הלכו לעולמם ב"ביקור חולים" בירושלים. משפחת נפטר חרדי ערכה הלוויה באותו יום, אך כשמשפחת החילוני הגיעה לזהות את יקירם - ראו מישהו אחר לגמרי

שני נפטרים, שלוש לוויות ומשפחה אחת שתאלץ לשבת עוד יום בשבעה: טעות חמורה אירעה השבוע בבית העלמין הר הזיתים בירושלים, שם נקבר בטעות אדם במקום אדם אחר. כעבור כמה שעות התגלתה הטעות. הגופה הוצאה מהקבר ובני המשפחה הנסערים קיימו טקס לוויה חוזר על כל שלביו, כולל הספדים - הפעם לאדם הנכון.

 

 

מדובר בשני נפטרים שהלכו לעולמם ביום שני בבית החולים ביקור חולים - האחד חרדי, השני חילוני. חלק מבני משפחתו של הנפטר החילוני שהו בחו"ל, והלוויה נדחתה להיום. מנגד, בני המשפחה החרדית ביקשו לקבור את המת ביום הפטירה, כמנהג ירושלים.


בית הקברות בהר הזיתים (צילום: גיל יוחנן)

 

אחת מחברות הקדישא בירושלים ("המערביים") טיפלו באחת הגופות, מרגע השחרור מבית החולים ועד לקבורה אתמול. הכל התנהל כשורה, עד שאתמול הגיעו בני משפחת הנפטר החילוני כדי לזהות את יקירם. הם נדהמו וטענו כי מדובר באדם אחר.

 

מהר מאוד התגלתה הטעות המצערת, ודבר החלפת הגופות הובאה לידיעת משפחת הנפטר החרדי. אמש, סמוך לחצות, הוצאה הגופה מהקבר והוחזרה לבית החולים, ובמקומה נקבר הנפטר החרדי.

 

עובדים בחברה קדישא אמרו כי הנפטר החרדי זוהה בוודאות על ידי המשפחה לפני הקבורה, עד שזו סירבה להאמין כי היתה זו

 טעות ושיש לערוך לוויה נוספת. הם הוסיפו כי שני הנפטרים לא היו דומים זה לזה - "אחד ענק ואחד צנום, אחד בעל מראה חרדי ואחד חילוני" - וכלל לא ברור כיצד ארעה התקלה.

 

מנהל החברה קדישא, הרב שלמה בן-עזרא, אמר ל-ynet כי מדובר באירוע נדיר ביותר שהוא אינו זוכר כמותו. הוא הוסיף כי בשל רגישות העניין הוא נמנע מלהאשים אדם כזה או אחר בתקלה החמורה, והתחייב כי הארגון יערוך תחקיר, יבדוק את התנהלותו שלו ואת זו של בית החולים, ויפיק את הלקחים הנדרשים.

 

מבית החולים "ביקור חולים" טרם נמסרה תגובה. הפרשה פורסמה לראשונה ב"קול החרדי".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הר הזיתים, היום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים