שתף קטע נבחר

מד"א ושיבא נאבקו, החולים עוכבו: "זה סיכון חיים"

בצל צעדי המחאה של אנשי מד"א, שחסמו את צירי הגישה לביה"ח במחאה על הדרישה שישלמו עבור חנייה, נאלצו מטופלים רבים להמתין זמן רב עד שהצליחו להיכנס. "אני מבין שיש שביתה, אבל זה לא נורמלי", סיפר בן לחולת סרטן

המאבק בין הנהלת בית החולים שיבא ועובדי בנק הדם בתל-השומר - משפיע בעיקר על המטופלים ועובדי בית החולים. הבוקר (יום ב') גייסו עובדי בנק הדם כלי רכב של מד"א ונסעו באיטיות. התוצאה: פקקי ענק נוצרו בכניסה לבית החולים ובאזור כולו. חולים, שעשו דרכם לקבלת טיפול רפואי, סיפרו כי נסיעה של 10 דקות התארכה ל-75 דקות.

 

 

לפני כחודש ערך בית החולים שינויים במערך החניה. בהתאם להם, קיבלו עובדי בנק הדם הוראה כי עליהם לשלם 20 שקלים ליום עבור החניה, כיוון שהם אינם עובדי בית החולים. אתמול אחר-הצהריים התלהטו הרוחות ליד חדרו של מנהל בית החולים, פרופ' זאב רוטשטיין - עד לכדי קטטה שפרצה בין הצדדים, שבה נפגעו שני עובדי מד"א.

 

"כלי רכב של מד"א וניידות מנעו מחולים ומרופאים להיכנס", אמר ד"ר יצחק זיידס, המשנה למנכ"ל בית החולים. "אנשי צוות איחרו לעבודה. חולים שהיו בדרך סבלו. אני מקווה שאף אחד מהם לא הידרדר למצב קריטי".

 

אחד האנשים שעוכבו בשל עיצומי מד"א הוא מייקל, שליווה את אמו חולת סרטן שסבלה מדימום קשה ופונתה למרפאה. "דרך של שלושה רמזורים משכונת תל גנים לקחה 45 דקות. הכול היה פקוק לגמרי, זה היה נורא. אני מבין שיש שביתה אבל זה לא נורמלי. יש אנשים במצב יותר קשה מאמא שלי וזה סיכון חיים לאנשים".


עובדי בנק הדם חוסמים את הגישה (צילום: באדיבות ביה"ח שיבא)

 

ריטה קווקטון, אחות בחדר המיון, סיפרה: "יצאתי ב- 8:35 ודרך שלוקחת לי 10 דקות לקחה לי שעה ורבע. איחרתי למשמרת במיון ב-45 דקות".

 

בהנהלת בית החולים שיבא מתכוונים לערב את המשטרה אם יהיה ניסיון נוסף של עובדי מד"א לחסום את צירי הגישה לבית החולים.

 

במד"א ציירו תמונת מצב שונה: "המנהל זלזל בנו"

לעובדי מד"א גרסה משלהם לאירועי אתמול בחדרו של מנהל בית החולים.

אחד מחברי הוועד סיפר: "באנו לדבר עם פרופ' רוטשטיין. הוא זלזל בנו ואמר שלא מגיע לנו פטור מתשלום. נכנסו בנימוס, בלי להתפרץ. הוא הרים ידיים והכניס אגרוף בכוונה לעובד שלנו, עזרא משה, וגם לאשה שחזרה מחופשת לידה - במותן ובראש". שני העובדים שהותקפו לטענתו היו היום בחופשת מחלה.

 

עובד אחר, מיכאל שטרית, אמר: "אנחנו עובדים זה 25 שנה בתל השומר. פתאום קובעים שעובדי מד"א הם עובדים זרים.

בשיבא רואים רק מטבעות של כסף מול העיניים ולא מוכנים להפסיד 500 אלף שקל בשנה על החנייה שלנו".

 

ד"ר זיידס, שהיה גם הוא אתמול בחדר של מנהל בית החולים, אמר מנגד: "עובדי בנק הדם פרצו בכוח את דלתו של מנהל בית החולים. הם ניסו לחסום את דרכו וצעקו עליו. האירוע יצא מכלל שליטה, העובדים דחפו פיזית אנשים. לצערי באופן ציני הקוזאק הנגזל הפך למתלונן במשטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניידת חוסמת את הגישה לביה"ח
צילום: באדיבות יחידת הצילום, המרכז הרפואי שיבא
מומלצים