שתף קטע נבחר

4 נערים יהודים חשודים שהרגו צעיר ערבי

המשטרה פענחה את הדקירה, שבה נהרג חוסאם רווידי, בן 24, בקטטה במרכז ירושלים. לפי החשד, אחד הנערים דקר אותו למוות בתער במהלך קטטה, והסגיר עצמו למשטרה. גם שלושת האחרים שיחזרו את המעשה, וכתבי אישום יוגשו בקרוב

תגרה בין נערים יהודים לערבים נגמרה במוות: המשטרה הודיעה בצהריים (יום ד') כי פענחה את הדקירה הקטלנית במרכז ירושלים לפני שבועיים, במהלכה נהרג חוסאם רווידי, בן 24, מהכפר סמיראמיס בצפון ירושלים ופצעו קלות את חברו. החוקרים עצרו ארבעה נערים בני 16 ו-17, שניים תושבי התנחלויות ושניים מירושלים, אך רק אחד מהם חשוד שדקר את הצעיר הערבי.

 

לפי החשד, הוא דקר את הצעיר בתער, אך המשטרה תמליץ להאשימו בהריגה, ולא ברצח מכיוון שלדקירה הקטלנית קדמה קטטה. הוא נעצר בימים האחרונים, לאחר שהסגיר עצמו למשטרה.

 

חוקרי הפרשה, מפקח דותן גרליק ורס"מ עודד יניב, מסרו כי שלושה מהחשודים שיחזרו את המעשה ובימים הקרובים יוגשו נגד הארבעה כתבי אישום. במשטרה אומרים כי הנערים החשודים שתו משקאות חריפים. עדיין לא ברור אם המניע לאומני או פלילי, אך החוקרים רמזו כי חלקו הראשון של האירוע, בו הותקפו הערבים בידיים, בוצע על רקע לאומני, וחלקו השני של האירוע בו נדקר למוות הצעיר הערבי היה אירוע מתגלגל ולא מתוכנן.  

    

 

במהלך החקירה, עליה עמלו חוקרי מפלג התשאול ביחידה המרכזית בירושלים בסיוע שוטרי תחנת לב הבירה במרחב ציון, התברר כי הקטטה פרצה ברחוב אנג'לו לוי ביאנקני במרכז העיר בין שני נערים יהודים לשני ערבים, ובמהלכה הצטרפו עוד שני נערים יהודים - אחד מהם חתך את רווידי בתער ופצע את חברו. לאחר מכן נמלטו.

 

חברו של הפצוע הזעיק את המשטרה. למקום הגיעו שוטרי סיור של תחנת לב הבירה שפתחו בסריקות. השוטרים הבחינו בשני חשודים שעונים לתיאור שנתן החבר שנפצע קל. עם מעצרם השליך אחד מהם את התער, המגואל בדם וזוג משקפיים. במקביל, הועבר רווידי לבית חולים ומת מפצעיו כעבור כמה שעות.

 

תחילה נעצרו שני הנערים מההתנחלויות. הם סיפרו לצוות החקירה המיוחד, בראשות מפקח דותן גריליק ממפלג התשאול ביחידה המרכזית, כי הצטרפו לתקיפה ולאחר הימלטותם, ביקש מהם החשוד העיקרי לחזור לזירת האירוע ולהביא את התער כדי להעלים ראיות. מעצרם הוארך אז בשמונה ימים. הם מכחישים קשר לאירוע וטוענים שכלל לא ידעו שלחברם היה מכשיר חד. בהמשך החקירה נעצר הנער השלישי, בישיבה בה הוא לומד.

 

כאמור, לפני כשלושה ימים הסגיר עצמו החשוד המרכזי במחסום באחת ההתנחלויות. הוא סיפר בחקירתו כי רכש את התער במספרה בעיר כמה שעות לפני האירוע כדי לספר את עצמו, והסתירו מתחת לפח אשפה במרכז העיר מחשש שייתפס עמו מאוחר יותר.

 

הסניגורים: מעצר מיותר, הנערים ישוחררו

עו"ד אריאל עטרי, המייצג את אחד הנערים מההתנחלויות, טוען כי המעצר של מרשו וחבריו מיותר. "הם כלל לא ידעו ולא שיערו שחברם נושא סכין ולא ידעו שהערב בו יצאו לבלות כמו כל נער בגילם יסתיים בצורה כה טרגית". הוא הוסיף כי הוא מעריך שמרשו ישוחרר עוד השבוע.

 

עו"ד יאיר גולן המייצג את הנער מאיתמר טוען כי החשד העיקרי קשור לכך שניסה להיפטר מהכלי החד לאחר האירוע. "מדובר בקטין בן 16 וחצי חסר כל עבר פלילי שנקלע לאירוע", אמר גולן. "הוסכם עם המשטרה שהוא לא ביצע את הדקירה ולטענתו לא ידע כלל שמי מהמעורבים מחזיק בסכין". גם הוא העריך כי הנער ישוחרר בקרוב ממעצר.

 

עו"ד דוד הלוי המייצג את אחד החשודים הירושלמים טען כי הנרצח היה זה שהחל בניסיון תקיפה. "למיטב הבנתנו המנוח מצא את מותו במקום מרוחק מזירת האירוע", ציין הלוי, "למרשי אין כל קשר לאירוע הדקירה והוא כלל לא ידע על קיומו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נדקר למוות. חוסאם רווידי
צילום רפרודוקציה: עדי ששתיאל
מעצר מיותר. עו"ד אריאל עטרי
לנער החשוד אין עבר פלילי. עו"ד יאיר גולן
צילום: רפי בן חקון
הנרצח החל בתקיפה. עו"ד דוד הלוי
מומלצים