שתף קטע נבחר

הכורים בישראל: "זו זכות להיות קרובים לאלוהים"

שמחים ונרגשים נחתו בנתב"ג 31 מהכורים הצ'יליאנים שחולצו מבטן האדמה. "הארץ הזו נראית יפהפייה", אמר אחד מהם. במסיבת עיתונאים הודו לאלפים שהתפללו למענם, ולאלוהים

זה כורה: 31 מתוך 33 הכורים הצ'יליאנים שחולצו באוקטובר אחרי יותר מחודשיים במעמקי האדמה, נחתו בצהריים (יום ד') בנתב"ג לקראת ביקור בן שבוע בארץ הקדוש. לאחר הגעתם, הם השתתפו במסיבת עיתונאים לצד שר התיירות סטס מיסז'ניקוב, אירוע אותו העביר ynet בשידור חי.

  • עדכונים שוטפים בפייסבוק של ynet

  

שניים מהכורים שלפו את מצלמות הווידאו שלהם מיד עם הגעתם לארץ, על מנת לתעד כל רגע - החל מהירידה מהמטוס. "אנו מאוד נרגשים ושמחים שהגענו לישראל, ומצפים בקוצר רוח לטיול בארץ", אמר ל-ynet אחד מהם.

 

את פניהם של הכורים, שהגיעו לארץ יחד עם בנות זוגם, קיבלו על מסלול הנחיתה השר מיסז'ניקוב, שגריר צ'ילה בישראל חואקין מונטס ומנכ"ל אל על אליעזר שקדי. במהלך ביקורם בישראל הם צפויים לבקר באתרים הקדושים, במוזיאון יד ושם וגם להיפגש עם הנשיא שמעון פרס.

 

"ישראל היא מקום עם המון לב בשבילי", אמר ל-ynet ראול בוסטוס, הכורה ה-30 שחולץ מבטן האדמה. "הסתכלתי במחשב על תמונות של הארץ הזאת והיא פשוט נראית יפהפייה לכל אורכה".  

 

במסיבת העיתונאים נשאל נציג הכורים, חוסה אנריקס, מדוע בחרו להגיע דווקא לישראל. "קיבלנו המון הזמנות, אבל זאת זכות עבורנו להיות קרוב למקום האלוהים, ולהודות לאלפים שהתפללו למעננו", ענה אנריקס והוסיף. "רצינו להגיד תודה לאלוהים ולמקום בו בן האלוהים בא להציל את אנשיו". הוא אמר כי הביקור הוא הזדמנות עבורם לחזק את אמונתם בישו.


"ישראל היא מקום עם המון לב". הכורים בנתב"ג (צילום: ירון ברנר)

 

בשיחה עם ynet סיפר אחד הכורים, מריו גומס, על הדרך בה חייו השתנו מהרגע שיצא לאוויר העולם בשנית. "חיי השתנו בכל מובן ומכל זווית אפשרית. התקרבתי לדת, אני הרבה יותר מאמין. אלוהים שלח באמצעותנו

מסר לאחדות לכל העולם. לפני ה-5 לפני  באוגוסט האנושות היתה מחולקת, ובאמצעות מה שקרה לנו אלוהים איחד את האנושות כולה לרגע קטן".

 

הוא אמר כי "האמונה, התקווה והרצון לחיות" נתנו לו את הכוח לשרוד. על הרושם הראשוני שלו מישראל אמר: "המקום פה מדהים. יש לכם לב רחב, לב גדול. ידעתי שהמקום יהיה יפה אבל לא חשבתי שעד כדי כך. אני בעיקר מצפה להכיר את המקומות הקדושים ולהגיד תודה לאלוהים שהציל אותנו. זה לא מובן מאליו שאנחנו חיים".

 

שר התיירות אמר ל-ynet כי הוא מברך את הכורים עם הגעתם לארץ. "הכנו עבורם תוכנית עשירה ומגוונת", סיפר מיסז'ניקוב, "אני מקווה שהם יעברו כאן בישראל חוויה דתית ורוחנית ובאמצעות הסיקור התקשורתי חובק העולם, מאות אלפים מסביב לגלובוס יחשפו לביקור זה ויבואו בעקבותיהם לבקר גם כן בארץ הקודש". 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכורים הגיעו יחד עם בנות הזוג
צילום: ירון ברנר
הכורים במסיבת העיתונאים
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים