שתף קטע נבחר

פייסבוק חסמה את ברייקאפ נוטיפייר

רק שלושה ימים לאחר שהושקה, נחסמה האפליקציה "ברייקאפ נוטיפייר" שמתריעה לכם על שינויי סטטוס זוגי של חבריכם בפייסבוק. פייסבוק בתגובה לחסימה: "בוחנים את הסוגיה"

<< קריפי בפייסבוק: לקבל התראה כשהם נפרדים

 

3.67 מיליון אנשים נרשמו ליישום Breakup Notifier, שעדכן אותם באימייל על שינויים בסטטוס מערכת היחסים של חבריהם בפייסבוק. אתמול, שלושה ימים אחרי השקת היישום, פייסבוק חסמה אותו, צייץ המפתח דן לוונהרץ בטוויטר.

 

סטטוס מערכת היחסים הוא מידע שמשתמשי פייסבוק בוחרים אם לפרסם או לא. הם יכולים לבחור סוג מערכת יחסים מתוך רשימה סגורה (למשל: רווק, במערכת יחסים, זה מסובך, נשואה), ולציין מי בן הזוג. אם הוא מאשר את העדכון, סטטוס מערכת היחסים יופיע בפרופילים של שני בני הזוג, עם שמותיהם ("ג'ון נמצא בזוגיות עם ג'יין").

 

שינויים בסטטוס מערכת היחסים מתעדכנים בניוזפיד של המשתמש, וגלויים לחבריהם בהתאם להגדרות הפרטיות. אולם פייסבוק לא מאפשרת לעקוב אחרי השינויים אוטומטית, ומי שרוצה לברר אם משתמש מסוים נמצא בזוגיות או לא חייב להיכנס לפרופיל של אותו משתמש. ברייקאפ נוטיפייר הוסיף את האפשרות למעקב אוטומטי: נכנסים דרכו לפייסבוק, בוחרים את החברים שאחריהם רוצים לעקוב ומקבלים אימייל על כל שינוי.

 

פייסבוק לא הסבירה למפתח לוונהרץ למה היישום שלו נחסם, אלא שלחה לו הודעה עם הסבר כללי על כך שיישומים נחסמים אוטומטית אם הם שולחים כמות קריאות חריגה לאתר ומתקבלות עליהם תלונות רבות. דובר מטעם פייסבוק מסר בתגובה לטקקראנץ' כי "יש לנו מערכות אוטומטיות שמבטיחות שיישומים בפלטפורמת פייסבוק מספקים חווית משתמש חיובית, וכרגע אנחנו בוחנים את הסוגיה של ברייקאפ נוטיפייר". גם התשובה הזאת לא מבהירה מה גרם לחסימה, האם זה עניין תכני או תוכנתי, האם החסימה תוסר והאם פייסבוק תתנה את ההסרה בהכנסת שינויים ביישום.

 

ברייקאפ נוטיפייר מעורר תחושת אי נוחות כי הוא מזכיר לנו שאנחנו חושפים על עצמנו מידע ברשתות חברתיות בלי להסתכל על התמונה הגדולה. אולי לא אכפת לנו לעדכן בפורסקוור איפה אנחנו אוכלים ארוחת בוקר, נפגשים עם חבר בצהריים או רוקדים בערב, אבל מה אם מישהו אוסף את כל הצ'ק-אינים שלנו, מנתח אותם ומגלה כך איפה אנחנו גרים ומה סדר היום שלנו? פייסבוק מציג רק את סטטוס הזוגיות הנוכחי שלנו, אבל מה אם מישהו יאסוף את כל הסטטוסים הקודמים שלנו וכל בני הזוג שהיו לנו, ויציג את כולם בעמוד אחד, שכל אחד יכול לראות? יכול להיות שגולשים הרגישו שברייקאפ נוטיפייר פוגע בפרטיותם ותחושת הבטחון שלהם, ודיווחו עליו כבעייתי. פייסבוק יכולה לסגור או להגביל יישום זה או אחר, אבל היא לא יכולה להגן עלינו מעצמנו.

 

 

הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים

 

סקר בארה"ב: צעירים כותבים פחות בלוגים >>

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תיאלצו לרפרש. ברייקאפ נוטיפייר
מומלצים