שתף קטע נבחר

זירת הקניות

"לבדוק השלכות הקרינה מתשתיות סלולרי דור 4"

המשרד להגנת הסביבה והבריאות הודיעו למשרד התקשורת, שיתנגדו להרחבת תשתית הטלפונים הסלולריים, עד שהשלכות הקרינה ייבחנו לעומק

המעבר לדור הרביעי של הטלפונים הניידים עשוי להתעכב. המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות הודיעו היום (א') כי בכוונתם להתנגד להרחבת תשתית הטלפונים הסלולריים מדור 4, עד שתבוצע בדיקה יסודית של השלכות הקרינה מתשתית זו.

 

במכתב ששיגרו למנכ"ל משרד התקשורת, עדן בר טל, דורשים מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, עו"ד אלונה שפר-קארו ומנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר רוני גמזו, לתאם בנושא דיון משותף לשלושת המשרדים.

 

"מהלך זה (המעבר לדור הרביעי – י.ד) צפוי להגביר את השימוש בטכנולוגיה ועלול להביא להגברה ברמת החשיפה הכוללת לטלפונים סלולריים", נכתב.  עם זאת, בהמשך הדברים מסייגים מנכ"לי המשרדים את טענתם ומציינים כי "אמנם ההשלכות הבריאותיות של קרינה זו טרם הובהרו דיין".

 

"לשם הזהירות המונעת, אנו מבהירים כי ככל שהצורך וההצדקה של תשתית הטלפונים הסלולריים מדור 4 לא תיבחן לעומק ולא תתואם עם משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה, בכוונת המשרדים להתנגד ליוזמה זו".

 

מחקר ישראלי חדש ורחב היקף שפורסם לאחרונה, בדק את השכיחות של גידולים ממאירים בקרומי המוח מסוג גליומה. המחקר מצא, כי מאז שנת 1994 נרשמה ירידה של פי שניים בשכיחות הגידולים, לצד עליה בשכיחות השימוש בניידים. 

 

"דווקא כאשר החל השימוש בטלפונים הסלולריים ירד שיעור הגידולים בחצי", אמר עורך המחקר ד"ר מיכה ברחנא, מבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת חיפה והממונה על רישום הסרטן המשרד הבריאות. "סרטן מסוג גליומה הוא הסוג המרכזי החשוד כקשור לקרינה מהטלפון הנייד. עם זאת, משנת 94' השיעור בישראל ירד באופן חד. כלומר, גילינו שאין עודף תחלואה בסוג הסרטן הזה". 

 

למרות הממצאים החד משמעיים נמנע ד"ר ברחנא להציג מסקנות למחקר שערך ואמר כי "אני מציג עובדות, ושכל אחד יבין מהן את מה שהוא רוצה להבין". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים