שתף קטע נבחר

איראן: "לוגו לונדון 2012 מזכיר את המילה ציון"

נפלו על הראש? המדינה המוסלמית הגישה מחאה רשמית לוועד האולימפי הבינ"ל בטענה מוזרה למדי: "שנו את הלוגו או שלא נופיע למשחקים האולימפיים בקיץ הבא"

הוועד האולימפי של איראן הגיש הבוקר (ב') מחאה רשמית לוועד האולימפי הבינלאומי בדרישה מוזרה למדי: לשנות את הלוגו למשחקים האולימפיים בלונדון 2012. הסיבה: צורתו של הלוגו מזכירה את הכיתוב 'ציון' (ZION) באנגלית.

 

 

משחר ההיסטוריה, לכל אולימפיאדה יש את הייחודיות שלה, המאופיינת בדרך כלל על ידי הקמעות, הלפיד וגם הלוגו הרשמי. כך גם יהיה בעוד 18 חודשים במשחקים בבירה האנגלית, אך יש כאלו שזה מרגיז אותם, לפחות בלוגו הנוכחי.


ראה משהו שאנחנו לא ראינו? מחמוד אחמדינג'ד (צילום: AFP)

 

"אנחנו מעריכים את המאמצים של הוועד כדי לפתח את הרעיון של התנועה האולימפית בכל רחביי העולם, אך נושא אחד מאוד מטריד אותנו", פתח יו"ר הוועד האולימפי האיראני, עלי עבדי, את מכתבו. "זהו נושא שיכול להיות לו השלכות הרסניות על עתיד הספורט ובעיקר על המשחקים בשנת 2012".

 

"הערכים של האולימפיאדה מדגישים באופן ברור איסור חד משמעי בשימוש באמצעים פוליטיים, דתיים או שמבטאים גזענות. אך לצערנו בלוגו הנבחר יש אחד כזה", הוסיף עבדי.


ז'אק רוג. תקלה בדרך ללונדון? (צילום: AFP)

 

ההשלכה: אי הופעה לאולימפיאדה

למרות הצד הנעים בתחילת מכתבו של עלי עבדי, בחלקו השני הוא מאיים כי מדינתו לא תופיע במשחקים האולימפיים. "יש לנו מסמכים המוכיחים

 מעל כל ספק, שלמרבה הצער יש שימוש בלוגו באמצעות המילה ציון. אין לי ספק שמדובר ברשלנות ועל כך אני מבקש לפעול באופן מהיר כדי לשנות את הלוגו".

 

"יש לנו שנה וחצי עד פתיחת האולימפיאדה ואי שינוי הלוגו עלול להשפיע על נוכחותנו במשחקים". נכון לעכשיו, איראן היא המדינה המוסלמית הראשונה אשר הביעה את התנגדותה באופן רשמי. מצד הוועד האולימפי הבינלאומי עדין לא התקבלה תגובה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הלוגו הפרובלמטי
צילום: gettyimages imagebank
מומלצים