שתף קטע נבחר

כמו כולם? חרדים ישתתפו במבחני המיצ"ב

מתשובת משרד החינוך לעתירה לבג"ץ עולה, כי לאחרונה גובשה הסכמה בין השר סער ל"מעיין החינוך התורני", לפיה מוסדות חינוכיים השייכים לרשת החינוך של ש"ס ייקחו חלק בבחינות המיצ"ב בחודש מאי. הם יותאמו למגזר החרדי

המאבק על לימודי הליבה: תלמידי חינוך המעיין התורני יחזרו להיבחן בבחינות המיצ"ב, כך הודיע היום (ב') משרד החינוך, בתשובתו לעתירה שהגישה התנועה הרפורמית לבג"ץ, בנושא לימודי הליבה. ברשת חינוך המעיין התורני לומדים כ-40 אלף תלמידים.

 

מתשובת משרד החינוך לבג"ץ עולה, כי לאחרונה גובשה הסכמה בין שר החינוך גדעון סער לבין ראשי מרכז "מעיין החינוך התורני" של תנועת ש"ס, לפיה מוסדות חינוכיים השייכים לרשת החינוך החרדית ייקחו חלק בבחינות המיצ"ב האמורות להתקיים בחודש מאי הקרוב.

 לפני כשלוש שנים החליטה הנהלת "מעיין החינוך התורני" להחרים את הבחינה. כמו כן, במסגרת זו סוכם, כי יתבצעו התאמות בבחינות, כגון באיורים ובשאלות, על מנת להתאימן לאפיונים התרבותיים של הציבור החרדי.

 

גורם המכיר את הנושא מקרוב אמר, כי יש חשיבות רבה לכך שמערכת החינוך התורני תשוב לקחת חלק במבחני המיצ"ב, כיוון זו הדרך היחידה לבדוק את איכות לימודי הליבה בבתי הספר. "זה בהחלט צעד בכיוון הנכון, שמשמעותו שרשת החינוך של ש"ס היא חלק ממערכת החינוך הישראלית ולא פועלת כגוף נפרד". עם זאת, הוסיף הגורם כי "מעיין החינוך התורני הוא רק חלק מהחינוך החרדי וכרגע אין שום יסוד להניח שגם יתר תלמודי התורה והמוסדות התורניים יצטרפו לבחינות".

 

מנכ"ל עמותת חדו"ש - לחופש דת ושוויון - הרב עו"ד אורי רגב אמר: "הכנסת מבחני המיצ"ב לרשת החינוך של ש"ס היא צעד קדימה, במאמץ לשילוב לימודים כלליים בחינוך החרדי, אשר יאפשר מעקב אמיתי ומשמעותי על איכות הלימוד. עם זאת, יש לזכור כי רוב תלמידי רשת החינוך של ש"ס אינם מגיעים ממשפחות חרדיות, והמבחן האמיתי של משרד החינוך הוא החדרת לימודי מתמטיקה, מדעים, אנגלית ואזרחות ומבחני המיצ"ב למוסדות החינוך החרדי האשכנזי".

 

רגב התייחס גם להסכמת ש"ס למהלך. "חשוב שההסכמות עם ש"ס לא יתנו את הרושם

 המוטעה, כאילו מדובר בחינוך החרדי כולו, ויש גם לקוות שראשי המפלגה לא יתקפלו בלחץ הרבנים האשכנזיים, כפי שעשו לא אחת בתקופה האחרונה".

 

אורן יהי-שלום, מנכ"ל עמותת חינוך ישראלי, הוסיף: "רמת החינוך במגזר החרדי היא נמוכה ואפילו מביישת ומבחינה זו בהחלט יהיה מעניין לראות את התוצאות של התלמידים החרדים בבחינות המיצ"ב. מדובר בנושא בעל חשיבות עצומה למערכת החינוך הישראלית ולכן משרד החינוך חייב לקיים פיקוח הדוק על איכות ההוראה והלימודים במסגרות הללו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תלמידים בחינוך החרדי. ארכיון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים