שתף קטע נבחר

כדורגלן העבר שלום אביטן הורשע בהטרדה מינית

אביטן הואשם כי הציע הצעה בעלת אופן מיני לאשה במשרדו. בית המשפט זיכה אותו מעבירות המעשה המגונה, אך הרשיע אותו בהטרדה מינית

כדורגלן העבר שלום אביטל הורשע היום (ג') בית משפט השלום בבאר-שבע כי הטרדה מינית אשה שעבדה עמו. הוא זוכה מעבירה של מעשה מגונה.

 

 

נגד אביטן הוגש כתב אישום על ידי לשכת תביעות נגב, בגין שלוש עבירות של מעשה מגונה ושתי עבירות של הטרדה מינית. על-פי כתב האישום, לפני כחמש שנים הציע אביטן לאשה הצעה בעלת אופי מיני במשרד ובהמשך ביצע בה מעשה מגונה. במקרה אחר שוב הטריד אותה מינית ואמר לה: "אני מת לזיין אותך", למרות שדחתה אותו ואמרה לו שהיא נשואה. בית המשפט זיכה אותו מעבירות המעשה המגונה, אך הרשיע אותו בהטרדה מינית.

 

במענה לכתב האישום כפר אביטן במיוחס לו. הוא טען כי "הגברת הנכבדה לא הסתפקה בללכת למשטרה, אלא גם הגישה תביעה אזרחית על סך 120 אלף שקלים, שהתחילה להתברר בבית הדין לעבודה...". עורך דינו טען, כי הנאשם מכיר את המתלוננת והם עובדים באותו מתחם. "נערכה בדיקה של המבקר או האחראי בעירייה ונערך דו"ח ונקבע כי אין בסיס לטענותיה".

 

בחקירתו הראשית בבית המשפט אמר אביטן: "אני בחיים לא

 התבטאתי בצורה של הטרדה מינית, אני לא נוהג להתנהג ברמות כאלה עם אנשים שאני לא מכיר בכלל".

 

למרות שטען כי מדובר בקנוניה נגדו, בית המשפט לא מצא לגרסתו כל תימוכין, וקבע כי המתלוננת היא אשה "אסרטיבית, דעתנית החרדה לכבודה האישי והנשי ושאינה מונעת מתוך מניעי נקמה או קנוניה". באחד המקרים, בהם ייוחס לאביטן עבירה של מעשה מגונה, כאשר נישק את האשה בניגוד לרצונה על לחיה, קבע השופט כי מדובר בהטרדה מינית, שכן הנשיקה לא נלוו אמירות או הצעות בעלי אופי מיני, היא הייתה קצרה ובנוכחות עד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלום אביטן. כפר באשמה
צילום: הרצל יוסף
מומלצים