שתף קטע נבחר

הפיז'ו של אחמדינג'אד נמכרה ב-2.5 מיליון דולר

נשיא איראן הציע את הרכב הקודם שלו למכירה פומבית שרווחיה ייתרמו לצדקה. על אף מספרם הרב של גולשים מארה"ב שהתעניינו באתר שבו הוצג הרכב, הקונה המאושר הוא איראני. הטרנטה משנת 1977 שווה רק כאלפיים דולר באופן רגיל

נמכר! מכונית הפיז'ו 504 שהציע נשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד למכירה פומבית לצדקה נמכרה ב-2.5 מיליון דולרים. כך דיווחה אתמול (ג') סוכנות הידיעות האיראנית "איסנא". אחמדינג'אד הודיע לפני מספר חודשים כי יעמיד למכירה את הרכב השמור משנת 1977 ויתרום את הכסף ממכירתו לקרן "מהר" הממשלתית, המסייעת בדיור למשפחות עניות. אתר אינטרנט מיוחד אף הוקם לצורך העניין.  

 

 

"אחרי הגולשים מאיראן, רוב המבקרים באתר האינטרנט היו מאמריקה", אמר ראש ארגון הרווחה של איראן בטקס הענקת המפתחות. אך הקונה המאושר היה דווקא איראני. שמה של ישראל נפקד כמובן מרשימת המדינות בטפסים באתר, מפני שאיראן לא מכירה בה. לעומת זאת, פלסטינים יכלו לבחור בערך "פלסטין, השטחים הכבושים".

 

על פי הדיווחים בתקשורת האיראנית, אחמדינג'אד נהג להשתמש במכונית הלבנה כשהיה ראש עיריית טהרן, לפני כהונתו הראשונה כנשיא. באופן רגיל, המכונית שווה כאלפיים דולר בשוק המקומי. המחיר ההתחלתי שנדרש עבור המכונית באתר היה 50 יורו.

 

בדומה לישראל, סובלת איראן בשנים האחרונות ממצוקת דיור קשה ומהאמרה מתמדת במחירי הנדל"ן בערים הגדולות, במיוחד בטהרן. עם היבחרו לכהונה שנייה ב-2009, הצהיר אחמדינג'אד כי "השיכון, התעסוקה והרפורמה הכלכלית" הם הנושאים שיעמדו בראש סדר העדיפויות של ממשלתו.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 01/03/2011 22:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמורה. הפיז'ו של הנשיא
העניים ירוויחו. מבט מבפנים
מומלצים