שתף קטע נבחר

פעוט נפצע בעיר דוד; עימותים בשייח ג'ראח

בעיר דוד נפצע קל פעוט בן שנתיים מגולה. בשייח ג'ראח נעצרו שלושה פעילי שמאל. הפעילים: "היכו אותנו, בעטו ודחפו אותנו. פעיל נעצר לאחר שנכנס לשער פתוח". למשטרה גירסה שונה: "המפגינים ניסו להיכנס בכוח לאחד מהבתים היהודיים"

כמדי יום שישי - עימותים במזרח ירושלים: פעוט בן שנתיים נפצע אחר-הצהריים (יום ו') באורח קל מפגיעת גולה שהוטלה לעברו על ידי צעירים ערבים שירו ברוגטקה סמוך ל"בית מיוחס" בשכונת עיר דוד שבמזרח ירושלים. צוות מגן דוד אדום פינה אותו לבית החולים הדסה הר הצופים.

 

במקביל, פרצו עימותים בין אנשי כוחות הביטחון לפעילי שמאל בשכונת שייח ג'ראח. שלושה מפגינים נעצרו. מפגיני סולידאריות שייח ג'ראח

 טוענים כי המשטרה יצרה פרובוקציה על מנת לפעול נגדם באלימות. מנגד, אמרו במשטרה כי הפעילים ניסו לפרוץ לאחד מבתי היהודים בשכונה.  

 

"המתינו לנו כ-30-40 שוטרי יס"מ, רעולי פנים, ללא תווי זיהוי מוכנים לקרב", סיפר ל-ynet אחד המפגינים. "קצין הודיע ברמקול שמדובר בהפגנה בלתי חוקית, כאילו עכשיו הם התעוררו אחרי שכל שבוע אנחנו עושים בדיוק את אותה הפגנה. מיד לאחר מכן הם היכו אותנו, דחפו ובעטו בנו. באחד הבתים היה שער שנותר פתוח ואחד המפגינים ניסה להיכנס דרכו. המשטרה תפסה על זה טרמפ ואמרה שניסנו להיכנס בכוח לבית".


שוטרים ליד מפגינים (צילום: נדב ביגלמן)

 

לאחר האירוע חסמו כמה מפעילי הארגון את הכביש ברחוב עות'מאן בן-עפאן, כאקט מחאה. ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה: "במהלך הפגנת שמאל בשייח ג'ארח ניסו המפגינים להיכנס

 בכוח לאחד מהבתים היהודיים במקום. כוח משטרה בלם אותם ועיכב לחקירה שלושה מהם. הכביש נפתח לתנועה".

 

מתנועת סולידריות נמסר: "בשבוע שבו תושבי ישראל התבשרו על התנחלות חדשה באזור בית חנינא, החליטה המשטרה שוב להפגין את נטייתה הפוליטית ולהפעיל אלימות לא מבוקרת כלפי הפגנה שקטה, לא אלימה וחוקית. יש לקוות כי כיסוי הפנים והסתרת תגי הזיהוי של השוטרים האלימים נעשתה לא רק על מנת לחמוק מלתת את הדין על פעולתם הלא חוקית, אלא גם מתוך הבנה כי אלו פעולות שהבושה יפה להן".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרים ומפגין בשייח ג'ראח, אחר-הצהריים
צילום: נדב ביגלמן
מומלצים