שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מישל וולבק יגיע לביקור בישראל
  הסופר הצרפתי יגיע בקרוב ארצה להשקת ספרו החדש, "המפה והטריטוריה", שזיכה אותו בפרס גונקור לשנת 2010. "אני מאחל למדינת ישראל חיים ארוכים", אמר לקראת ביקורו

  מישל וולבק, הילד הרע של הספרות הצרפתית העכשווית, יגיע לישראל בסוף החודש להשקת התרגום העברי לספרו החדש, "המפה והטריטוריה", שזיכה אותו בנובמבר האחרון בפרס גונקור היוקרתי לשנת 2010. הספר, בתרגומה של רמה איילון, יראה אור בארץ בהוצאת הספרים בבל.

   

  במהלך ביקורו בישראל ייפגש וולבק עם נשיא המדינה שמעון פרס, לצד מפגשים עם העיתונות הישראלית ואירוע השקה חגיגי שייערך בסינמטק תל אביב. כמו כן יוקרן במסגרת אירועי פסטיבל הקולנוע הצרפתי בישראל הסרט "הרחבת תחום המאבק", המבוסס על ספרו. לקראת הביקור בארץ אמר וולבק כי הוא שמח לחזור לישראל. "אני מאחל למדינת ישראל חיים ארוכים מעומק לבי", הוסיף.

   

  וולבק, 53, נחשב לאחד הסופרים הפופולרים ומעוררי המחלוקת בצרפת. ספריו, הנחשבים פרובוקטיביים, תורגמו לעשרות שפות והוא נחשב לסופר הצרפתי המצליח ביותר מחוץ לתחומי צרפת. ספריו שראו אור בשפה העברית הם "החלקיקים האלמנטריים" וכן "אפשרות של אי", שזכו בארץ להצלחה רבה ולביקורות משבחות.

   

  ברומן החמישי שלו חוקר וולבק לראשונה את האזורים שמעבר למאבק המר, לכלכלה הנואשת ולפוליטיקה החד סטרית של מלחמות המינים שאפיינו את ספריו הקודמים. "המפה והטריטוריה" הוא סיפור רחב יריעה ורב רבדים והשתקפויות, מהורהר ואירוני, הממפה שורה ארוכה של דברים שכדאי לחיות למענם כמו יחסי אבות ובנים, ידידות, עבודה, מלאכה ויצירה והתשוקה לתאר בנאמנות את העולם כמות שהוא על היפה והמכוער שבו.

   

  כשנשאל וולבק במעמד הענקת פרס גונקור בפריז האם כעת יתייחסו לספר זה כאל ספרו הטוב ביותר, ענה: "איני יודע. יתכן שהוא הקל ביותר לקריאה, הוא בהחלט היה המורכב ביותר מבחינת מבנה".

   

  מתרגמת הספר לעברית, רמה איילון, אמרה לקראת הגעתו של וולבק לישראל: "בעיני זהו הספר הכי משמעותי ומפויס שוולבק כתב עד היום. הוא הגיע לבשלות מרתקת בין חדות התפיסה שלו לבין בניית הדמויות. גם ההומור בספר מגיע לשיאים חדשים. ניתן לזהות בו שוב את מה שוולבק רואה אולי כתנאי אישי לכתיבה – העמידה על הקשר בין הבדידות ליצירה".

   

  במרכז הרומן אמן נשכח בשם ז'אד מרטן שנוסע לאירלנד לפגוש את מישל וולבק כדי לשכנע אותו לכתוב לקטלוג התערוכה השנייה שלו, "סדרת המקצועות הפשוטים".
  האמן לא יכול היה לשער את ההשלכות של המפגש עליו או על מחבר הספר "החלקיקים האלמנטריים". את ביקורו של וולבק בארץ תלווה מנכ"לית הוצאת הספרית הצרפתית פלמריון, תרזה קרמיזי. הביקור הוא פרי שיתוף פעולה בין הוצאת בבל, ידיעות ספרים, המכון הצרפתי ושגרירות צרפת בישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מישל וולבק יגיע לביקור בישראל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מישל וולבק. ייפגש עם פרס
  צילום: AFP
  "המפה והטריטוריה". המורכב ביותר של וולבק
  עטיפת הספר
  7 לילות
  מומלצים