שתף קטע נבחר

ניצב מזרחי הצטרף לעבודה: "די לליברמניזציה"

בכיר המשטרה בדימוס הצטרף ל"עבודה עכשיו", תנועה חדשה שמטרתה גיוס 30 אלף מתפקדים למפלגה. איש העסקים משה גאון: "ישראל היא דמוקרטיה חולה ולכן האזרחים צריכים לפעול"

המאמץ להציל את מפלגת העבודה זוכה לחיזוק אזרחי. קבוצה של אנשי עסקים, פעילים חברתיים ואנשי ציבור, הודיעו הבוקר (יום ב') במסיבת עיתונאים בתל אביב על הקמת "תנועת עבודה עכשיו" שמטרתה גיוס מתפקדים למפלגה. תחת הכותרת "מתגייסים למען ישראל, מתפקדים לעבודה", הצהירו המייסדים כי בכוונתם לצרף למפלגה אלפי מתפקדים ואף סימנו קווים אדומים בנוגע להצטרפותה לממשלה.

 

 

בין המארגנים אנשי העסקים אראל מרגלית, רפי קסטן, משה גאון וזאב הולצמן, הפעילים החברתיים רות חשין, עו"ד אורית בז'רנו שפירא ונוספים, וכן מי שכיהן כראש אגף החקירות במשטרה, ניצב בדימוס משה מזרחי.

 

מרגלית, שהתייצב לצד עמיר פרץ ב-2006, אמר כי בכוונת הקבוצה להביא 30 אלף מתפקדים למפלגת העבודה. הוא סירב לאשר את הדיווחים כי בכוונתו להתמודד על ראשות המפלגה. "בעבודה יש אנשים טובים וראויים", אמר מרגלית, "השאלה האם הם יכולים להוביל את המדינה ולהוכיח מנהיגות היא שאלה פתוחה. כל מי שרוצה להתמודד ולהצטרף יבורך".

 

מזרחי קרא לשים קץ "לליברמניזציה של הממשל שלנו", ולהקמת "כוח נקי" שיוכל להוביל את האינטרסים של ישראל. "אנו בצומת מאוד מסוכן לישראל בהיבט הפוליטי", הוסיף מזרחי והסביר את הצטרפותו ליוזמה: "אני כאן כי זו קבוצה איכותית שאכפת לה".

 

גאון, ששימש בעבר כיו"ר המטה האסטרטגי של אהוד ברק בשתי מערכות בחירות, הסביר: "אזרחות טובה זה לקחת חלק. הדוגמה שנותנים היום נבחרי הציבור היא מכוערת. ישראל היא דמוקרטיה חולה ולכן האזרחים נדרשים לקחת חלק וללכת ולהצביע, לא רק בבחירות אלא גם בתוך המפלגות".

 

חשין, נשיאת הקרן לירושלים ופעילה במספר מוסדות תרבות, אמרה: "חובתם של אנשים טובים לומר 'אני לא יכול יותר'. צריך להחזיר את ישראל לשפיות שלה, אחרת לא נגיע לשום מקום טוב".

 

חברי הקבוצה הודיעו כי הם מתכוונים לפקוד אלפי אנשים למפלגה באמצעות חוגי בית שייערכו בשלושת החודשים הקרובים בביתו של כל אחד מהם. לנוכח ישיבתה של מפלגת העבודה לצד הליכוד עד לפרישתו של ברק, הבהירו חברי הקבוצה כי מפלגת העבודה צריכה לקבוע קווים אדומים לפעילותה הפוליטית. לפי קווים אלה, המפלגה לא תצטרף לממשלת ימין, אלא רק לממשלת מרכז-שמאל. אם לא תקום כזו ממשלה, תישאר המפלגה באופוזיציה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דרושים מתפקדים
איי אף פי
"לקחת חלק". משה גאון
"להחזיר את ישראל לשפיות". חשין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים