שתף קטע נבחר

העימות ליד שכם: מתנחלים יידו אבנים על פצועים

עימות בין פלסטינים למתנחלים שהחל ביידוי אבנים הדדי הסתיים אחה"צ עם 10 פצועים, חלקם פלסטינים שנורו על-ידי צה"ל ומתנחלים. במערכת הביטחון מנסים לאתר מתנחלים שפתחו באש ויידו אבנים לעבר פצועים פלסטינים וחיילים שטיפלו בהם

בצבא ובמשטרה מנסים הערב (יום ב') לאתר את המתנחלים שירו לעבר פלסטינים במהלך העימות בין הצדדים סמוך למאחז עלי עין שבאזור שכם. כמו כן, דרושים לחקירה נערים שיידו אבנים וסלעים לעבר הפלסטינים הפצועים בזמן שקיבלו טיפול על-ידי חיילי צה"ל.

 

 

במערכת הביטחון ידוע על עשרה פצועים בעימותים, שבעה פלסטינים ושלושה מתנחלים. שני פלסטינים נורו על-ידי צה"ל, שלושה על-ידי מתנחלים, אחד נכווה כאשר הרים רימון גז והשביעי נפצע מכדור גומי. המתנחלים נפגעו מיידוי אבנים.


העימות ליד עלי עין. עשרה נפצעו (באדיבות ועד מתיישבי בנימין)

 

בצה"ל ובמשטרה מנסים עדיין להבין את נסיבות העימות האלים. במערכת הביטחון יש מי שטוען כי פעילות של אנרכיסטים ופעילי שמאל באזור זה תרמה להתססת הרוחות והובילה, בין היתר, למה שאירע היום.

 

הפלסטינים טוענים כי העימות החל לאחר שנערים מהמאחז הגיעו לכפר הסמוך קסרה על מנת לעקור עצי זית שנשתלו לאחרונה. המתנחלים, לעומת זאת, טוענים כי עשרות פלסטינים תקפו ללא סיבה קבוצת נערים שהיו סמוך למאחז.

 

במערכת הביטחון עוד לא הצליחו לקבוע איזו גרסה אמינה יותר. מה שידוע הוא שאחרי האירוע הראשוני, התנפלו שלושה פלסטינים על נער יהודי או שניים. לאחר מכן הגיעו מתנחלים ופלסטינים נוספים והחלו ליידות אבנים זה על זה מטווח קצר. בהמשך הגיעו למקום גם מתנחלים חמושים.


אחד הפצועים הפלסטינים בבית החולים בשכם (צילום: רויטרס)

 

כמה חיילים בודדים שהגיעו למקום כדי להפריד בין הנצים הותקפו באבנים על-ידי הפלסטינים. לאחר

שפלסטיני חמוש בכלי חד התקרב לכוח, ירה סגן מפקד הפלוגה ברגלו ומיד לאחר מכן החל לטפל בו. פלסטיני נוסף, שניסה לפגוע במתנחל, נורה על-ידי קצין אחר.

 

האירוע המשיך להתפתח והכוח הצבאי הקטן, שהיה צריך לטפל גם בהפרת הסדר וגם בפצועים, התקשה להשתלט עליו. עד שהגיעה תגבורת שכללה גם שוטרי מג"ב, נורו שלושה פלסטינים נוספים על-ידי מתנחלים. במהלך פיזור המתפרעים נפצע פלסטיני נוסף כשניסה להרים רימון גז ונכווה בידו, בעוד שפלסטיני אחר נפגע מכדור גומי.

 

ברגע שהתגבורת הצבאית הגיעה, המתנחלים החמושים נעלמו מהמקום. עוד מתברר כי בשלב מסויים נערים יהודים יידו אבנים וסלעים לעבר אחד הפצועים, בזמן ששני חובשים צבאיים טיפלו בו. הנערים הורחקו מהמקום, אך הכוח לא הצליח לעצור אותם.

 

מוועד מתיישבי בנימין נמסר כי הם דוחים "בשאט נפש" את הטענות על כך שפלסטינים נפצעו מירי מתנחלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פצוע פלסטיני מפונה לבית החולים
צילום: רויטרס
מומלצים