שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בארה"ב: התחזו למוסלמים - מנכ"ל הרדיו התפטרה
  פעיל שמרן התחזה לתורם מוסלמי ותיעד במצלמה פגישה עם מגייס תרומות של תחנת NPR. האחרון לא היסס להצהיר: "קוראים לנו הרדיו הלאומי הפלסטיני". בעקבות הפרסום, התפטר האיש כמו גם מנהלת הרדיו

  מגייס תרומות בכיר של תחנת הרדיו הציבורית NPR נפל קורבן למבצע עוקץ. האיש הוזמן לפני כמה ימים לפגישה עם גורם מקרן חינוך מוסלמית, שהציע לו תרומה של חמישה מיליוני דולר. המפגש שהתקיים בבית-קפה בוושינגטון צולם במצלמה נסתרת על ידי "נציג הקרן המוסלמית", שהוא למעשה ג'יימס אוקיף, שמרן בעל היסטוריה של התחזויות שנועדו להפיל בפח את יריביו - הליברלים.

   

  הפרשה נפלה על NPR בדיוק בתקופה של לחץ כבד מצד רפובליקנים להפסיק לממן אותה בכספי הציבור. בעקבות הפרסום התפטר מגייס התרומות, רון שילר, והתחנה הודיעה שאין לו כל קשר למערכת החדשות ולתכניה. בנוסף, התפטרה מנכ"לית התחנה, ויויאן שילר (אין קשר בינה לבין מגייס התרומות). מדובר ברשת המשדרת ממאה תחנות רדיו ברחבי ארה"ב ונהנית מתמיכה ממשלתית שנתית של 89 מיליון דולר בשנה.

   

   

  הפרשה החלה בקלטת וידאו באורך 11 דקות שהעלו אוקיף וחבריו לאתר יוטיוב, המציירת את תחנת הרדיו הציבורית, כגוף הנשלט על ידי שמאלנים, ששונאים את הרפובליקנים ואת תנועת "מסיבת התה". בסרטון נראה שילר נפגש עם שניים שהתחזו לפילנטרופים מוסלמים. אחד מהם היה אוקיף. שילר גינה את "מסיבת התה" כ-"מעורבים בצורה פנאטית בחיים האישים של בני אדם. הם נוצרים פנדמנטליסטים, המאמינים בלבנים בני מעמד הביניים, נושאי נשק. ממש מפחיד. הם גזענים רציניים ביותר".

   

  שני המתחזים האשימו את היהודים בשליטה בתקשורת ואמרו לו כי "קומץ חברים באחים המוסלמים באמריקה" תרמו כסף לבתי ספר מוסלמים והבהירו שבכוונתם לחנך לקבלת חוקי האיסלאם. הם גם טענו שהתקשורת האמריקנית היא פרו-ישראלית. מגייס התרומות שנפל ברשתם הצהיר בחדווה כי "קוראים לנו הרדיו הלאומי הפלסטיני" והוסיף ש"מה שישראל עושה אין לו סליחה". הוא הבהיר שב-NPR יש פחות השפעה של "היהודים הפרו-ישראלים".

  ג'יימס אוקיף רק בן 26, אבל תחת המטריה של עיתון סטודנטים, הוא ביצע בחמש השנים האחרונות סדרת מבצעי עוקץ נגד גופי שמאל, בהם ניסיונות להוכיח שגוף התומך בהפלות נהנה ממימון ציבורי או ארגון התומך בבעלי הכנסה נמוכה מנצל כספי ציבור בצורה שאינה הולמת. הוא אפילו ניסה להפיל בפח כתב CNN עם צעצועי מין.

  כמו כן, הוא נעצר משום שפרץ למשרד הסנאטורית הדמוקרטית מלואיזיאנה, מרי לנדריו ונעצר יחד עם עוד שלושה בניסיון לבצע הקלטה של שיחות הטלפון שלה. אז נפסקו לו שלוש שנות מעסר על-תנאי מעצר ו-100 שעות עבודות שירות. עם זאת, אוקיף סבור שהשירות הטוב ביותר למען הקהילה הוא להמשיך במבצעי עוקץ נגד השמאל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מנהלת הרדיו נאלצה להתפטר
  צילום: AP
  תומכי "מסיבת התה" (ארכיון)
  צילום: AFP
  מומלצים