שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

הקווים קרסו: 20 ישראלים ביפן טרם יצרו קשר

חדר המצב במשרד החוץ מנסה ליצור קשר עם עשרות ישראלים, אבל המשימה קשה משום שקווי תקשורת קרסו ביפן. אזהרת מסע: התרחקו מאזורים הסמוכים לחופים ביפן והפסיפיק

ממשרד החוץ נמסר כי נכון לשעה זו עומד מספר הישראלים שטרם יצרו קשר על כ-20. עם זאת, הדגישו במשרד כי בעיות תקשורת מונעות מישראלים יצירת קשר עם משפחותיהם. עשרות נהרגו ורבים נעדרים ברעש בעוצמה של 8.9 בסולם ריכטר - החזק בתולדות יפן.

 

  • ישראלים ביפן מוזמנים ליצור קשר עם מערכת החדשות של ynet באמצעות האימייל האדום

     

כמו כן, משרד החוץ פרסם אזהרת מסע לישראלים השוהים ביפן ובכל אזור הפסיפיק, ובה קרא להם להתרחק מאזורים הקרובים לחוף ולהישמע להוראות הרשויות המקומיות. ישראל פנתה ליפן והציעה סיוע. כך עשו מדינות נוספות.

 

דיווחים אחרונים מאסון הצונאמי ביפן:

עשרות הרוגים ונעדרים ברעש החזק אי פעם ביפן 

 
קונסול יפן בישראל, מיטושיקו שינומיה, סיפר ל-ynet כי מאז הרעש האדמה הוא נמצא בקשר ישיר עם טוקיו. "אני מבין שבשלב הזה אין תחבורה ציבורית כך שאנשים לא יכולים לחזור לביתם. כמו כן, ישנם קשיים בקשר טלפוני במיוחד בטלפונים ניידים. הדרך היחידה של אנשים להשיג זה את זה היא באמצעות האימייל".
 
הוא סיפר על הקשר עם הרשויות בישראל. "קיבלנו הרבה מאוד הצעות סיוע כולל הצעה רשמית של ממשלת ישראל שהתקשרה שעה אחרי הרעידה. זה מאוד מרגש אך בשלב הזה, אנחנו לא יודעים בדיוק מה היקף הנזק אז קשה לומר מה אפשר לעשות. שדה התעופה בטוקיו כרגע סגור, לכן עדיין מוקדם לדבר על סיוע מחו"ל".

 

כתוצאה מרעש האדמה ורעידות המשנה, פונתה השגרירות הישראלית בטוקיו. יוסי רגב, סמנכ"ל חדר המצב מסר ל-ynet כי בעקבות הדיווחים על רעידת האדמה, התקבלו מאות פניות של אזרחים מודאגים החרדים לגורל יקיריהם ששוהים ביפן. "קווי הטלפונים נותקו ואנשים לא יכולים לתקשר עם בני משפחותיהם", ציין רגב, "אנחנו בקשר רציף עם אנשי השגרירות שבדקות אלה התפנו בפעם השלישית מהבניין אל עבר החצר בעקבות רעידת משנה נוספת".

 

הוא הוסיף: "ביקשנו מהם לסייע לאתר מנותקי קשר ולהעביר מידע לבני המשפחות. שוחחנו גם עם הנציגויות בדרום קוריאה וטיוואן שגם שם יש הזהרת צונאמי". לפי הדיווח שמסרה השגרירות הישראלית, יפן שרויה בכאוס. קווי התקשורת קרסו והתחבורה הציבורית נעצרה לחלוטין. על החשש לגורל של אזרחים ישראלים אמר גורם דיפלומטי בכיר ל-ynet שהעיר סנדאי אינה מוכרת כאזור תיירותי וכאטרקטיבי לישראליים. "בטח שלא כמו קיוטו או נארה, אבל כרגע אנחנו עדיין לא יודעים". 

 

  • ישראלים ביפן מוזמנים ליצור קשר עם מערכת החדשות של ynet באמצעות האימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בתים ומכוניות נשטפו
צילום: AP, NHK TV
גל אדיר של מים ובוץ
צילום: רויטרס
אש פרצה בבית זיקוק
צילום: רויטרס
מומלצים