שתף קטע נבחר

מאסר עולם לרוצחי הנערה שקד שלחוב

לאחר שזוכו במחוזי והורשעו בעליון, גזר בית המשפט המחוזי בבאר-שבע מאסר עולם על מאיר ז'אנו וישראל גנון - שרצחו את הנערה שקד שלחוב לפני שבע שנים באשקלון. אמהּ של שקד: "אין לי ספק שמדובר ברוצחי בתי. אין רוצחים אחרים"

רוצחי שקד שלחוב הולכים לכלא: מאיר ז'אנו וישראל גנון, שזוכו בבית המשפט המחוזי והורשעו בבית המשפט העליון ברצח הנערה, נידונו הבוקר (יום ג') למאסר עולם.

 

 

שופטי בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזרו על השניים עוד 15 שנות מאסר והורו להם לפצות את בני משפחתה של שקד ב-258 אלף שקלים. עורך הדין אבי חימי, המייצג את הנאשמים, אמר: "לא הסתיימה הדרך - אנחנו מערערים לעליון".


רוצחי שקד שלחוב בבית המשפט. "זה רגע האמת" (צילום: הרצל יוסף) 

 

אילנה שלחוב, אמהּ של שקד ז"ל, אמרה לאחר גזר הדין: "זה רגע שקשה לעמוד בו. אין לנו את שקד, אבל זה רגע של אמת. השתדלנו להיות חזקים לאורך כל הדרך, אבל נשברנו והתרסקנו". היא גם התייחסה להודעת עורכי דינם של הרוצחים, כי יערערו לעליון: "זו העבודה שלהם. אני לא חושבת שבית המשפט העליון יקבל את הערעור. נעשתה כאן עבודה טובה של הפרקליטות. אין לי ספק שמדובר ברוצחי בתי. אין רוצחים אחרים". האב אמיר הוסיף: "את שקד אף אחד לא יחזיר אלינו. אנחנו נאסוף את השברים כעת, ונמשיך בחיים".

 

מנגד, למרות ששלושה שופטים בבית המשפט העליון קבעו כי ז'אנו וגנון רצחו את שקד, בני משפחתם של הרוצחים מאמינים עדיין בחפותם. סוזן, אמו של מאיר ז'אנו, אמרה: "הבן שלי חף מפשע. כבר זיכו אותו. הוא לא היה בכלל בעיר באותו יום. חשבתי היום שיידחו את הבקשה. העונש שהוא קיבל הוא חמור מאוד". קרוב משפחה נוסף של ז'אנו הוסיף: "נראה לנו מוזר שניתן להפוך החלטה של מחוזי, שהחליט כבר פה אחד לזכות וכעת נותנים להם עונש מקסימלי".

 

טעות בזיהוי

שקד שלחוב בת ה-16 נורתה למוות במרכז אשקלון בחודש יולי 2003, כשמצאה עצמה במה שנחשד כחיסול חשבונות בין עבריינים. היא נסעה ברכב עם חבר שלה ועוד חברה, וכשהגיעו לצומת הרחובות רבין-נווה דקלים, הגיח לעברם רכב אחר, שממנו נורו מספר יריות.


אילנה שלחוב. "אין לי ספק שמדובר ברוצחי בתי" (צילום: הרצל יוסף)

 

ז'אנו וגנון זוכו בחודש אפריל 2009 בבית המשפט המחוזי בבאר-שבע מכל האישומים נגדם. בהחלטתם כתבו אז שופטי המחוזי כי עדותו של עד התביעה

המרכזי, העבריין ירון סנקר, אינה אמינה דיה. אך בחודש דצמבר אשתקד הפך בית המשפט העליון את החלטת בית המשפט המחוזי והרשיע את שני הנאשמים ברצח הנערה.

 

השופט אדמונד לוי קבע בהחלטתו כי סנקר היה אגוז קשה לפיצוח, וכי גרסאות יתר העדים לא עלו בקנה אחד עם גרסתו של סנקר, "אולם מכאן ועד למסקנתו של בית-המשפט המחוזי, אשר דימה את גרסאותיו של סנקר למשענת קנה רצוץ, שכלל לא ניתן להסתמך עליהן ואין לייחס להן כל משקל - הדרך ארוכה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: דני סלומון
שקד שלחוב ז"ל
צילום רפרודוקציה: דני סלומון
מומלצים