שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אח בבי"ח בירושלים אנס מטופלות אחרי שהורדמו
  בית המשפט הרשיע אח במחלקה הכירורגית בבית החולים שערי צדק באונס ובביצוע מעשים מגונים בארבע מטופלות, בהן נערה בת 16, בזמן שהיו תחת הרדמה. השופטים: "עבירות בהחלט עשויות לבוא לעולם ממקום בלתי צפוי ואף מפתיע ביותר"

  המטופלות שכבו מחוסרות הכרה בבית החולים והאח ניצל זאת ואנס אותן. בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע בצהריים (יום ג') את משה ישועה, אח בבית החולים שערי צדק בעיר, בביצוע מעשים מגונים ובאונס של מטופלותיו, בהן נערה בת 16.

   

   

  בכתב האישום נגד ישועה פורטו ארבעה סעיפי אישום, והוא הורשע בשניים מהם שנגעו לאונס. הוא שימש כאח במחלקת הכירורגיה בבית החולים ובמסגרת תפקידו, היה עליו להכין את חדר הניתוח ולסייע במהלכו ואחריו.

   

  כתב האישום מגולל כי בדצמבר 2008, לאחר שצעירה בת 23 עברה ניתוח בהרדמה מלאה ועדיין הייתה שרויה בתרדמת ועירומה, ישועה אנס אותה וביצע בה מעשים מגונים. במקרה אחר שמתואר בכתב האישום, אנס האח וביצע מעשים מגונים בנערה בת 16 שהייתה תחת הרדמה חלקית. כך גם קרה בשני המקרים הנוספים.

   

  ישועה הכחיש את האישומים נגדו ולגבי שני המקרים שתוארו טען שלקח חלק בניתוחים, אך לא נגע במטופלות. בנוגע לשתי המטופלות האחרות התעקש האח כי כלל לא השתתף בניתוחיהן. אולם, בפרקליטות הדגישו כי הוא ביצע במטופלות עבירות מין חמורות ביותר בחדר הניתוח, תוך ניצול היותן תחת הרדמה מלאה או
  חלקית.

   

  בהחלטתם להרשיע את ישועה, כתבו שלושת השופטים - צבי סגל, משה דרורי ומשה הכהן - כי "עבירות פליליות בהחלט עשויות לבוא לעולם ממקום בלתי צפוי ואף מפתיע ביותר".

   

  הם הוסיפו: "נאשמים רבים כבר ראינו, שעברם סוגה בערכים נורמטיביים מקובלים אלא שבסיבות שונות ומשונות, בלתי נהירות או ידועות, סוטים הללו בשלב כלשהו בחייהם מדרך הישר, לכן חוות הדעת, החיוביות ביותר, ששמענו אודות הנאשם ופועלו המקצועי והחברתי, קודם לביצוע המעשים שיוחסו לו, מפי גדולים ומכובדים בעולם הרפואה, הן בלתי רלוונטיות להוכחת חפותו".

   

  פרקליטו של ישועה, עורך הדין אלי כץ, אמר כי מרשי קיבל את הרשעתו בתדהמה ובעצב ולא מצא נחמה בזיכויו מחלק ניכר מהאישומים. הוא הקדיש את חייו לעזרה לחולים, וגם בית המשפט ציין את המחמאות של בכירי הרופאים בבית החולים על מקצויותוי, תפקודו ואנושיותו. נערער על ההרשעה לבית המשפט העליון במטרה להוציא את הצדק לאור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים