שתף קטע נבחר

קוד קורא: תחרות קוד פתוח

מפתחים בנשמה? גולשים מלידה? איגוד האינטרנט קורא לכם להרשם לתחרות הקוד הפתוח לקידום האינטרנט הישראלי. נו, זה שבעברית

<< ביזארשת: מסע חברי פייסבוק 2011

 

איגוד האינטרנט הישראלי הכריז השבוע על תחרות הקוד הפתוח השנתית, הקוראת להגשת פרויקטים מבוססי קוד פתוח למטרת קידום האינטרנט הישראלי. שלושת הפרויקטים הנבחרים יזכו בתמיכה כלכלית של עד 50 אלף שקל כל אחד.

 

"הרעיון מאחורי התחרות הוא ששוק הקוד הפתוח קטן בארץ, אין הרבה קונים", אמר בראיון ל-ynet ישע סיוון, חבר הנהלה באיגוד האינטרנט הישראלי שמנהל את פעילות W3C הישראלי. "אם אדם מפתח משהו בקוד פתוח בארץ הוא לא ימצא הרבה קונים שיכולו לתגמל אותו. איגוד האינטרנט מעוניין לעזור מעשית בכשל השוק ולתגמל את המפתחים האלה".

 

לפי הגדרות התחרות, הפרויקטים צריכים להיות בנושא הקוד הפתוח המתמקד באינטרנט, ובפרט שיעזרו לקידום האינטרנט הישראלי. שנה שעברה, למשל, זכתה מערכת לניהול למידה בשם מוודל 2.0, שהיא מערכת קוד פתוח מקוונת לניהול קורסים, שעברה לוקליזציה והיא כעת המערכת הנפוצה ביותר בשימוש מכללות ואוניברסיטאות בארץ.

 

דוגמאות נוספות לפרויקטים אפשריים הם תיקון או שיפור מערכת אינטרנט, הטעמה או הגברת שימוש במערכת קוד פתוח ישראלית קיימת, פיתוח מערכת אינטרנטית ועוד. מידע נוסף תוכלו למצוא באתר איגוד האינטרנט הישראלי, או בבלוג שפתחו במיוחד לכבוד התחרות.

 

שחקו: צייד ה-URL >>

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוו אוו אוו אוו
קוד קורא לנדוד
מומלצים