שתף קטע נבחר

עציר ניסה לדקור את רוני רון בוויכוח על שקיק תה

ל-ynet נודע כי במהלך ויכוח בתא המעצר, ניסה עציר לפגוע באמצעות דוקרן בנאשם ברצח הילדה רוז פיזם. השב"ס: לא היה דוקרן. סנגורו של רון: "מצפה שישמרו עליו כראוי"

הנאשם ברצח נכדתו רוז ניצל מדקירה בתא המעצר. במהלך ויכוח בין רוני רון, שעצור ביחד עם מרי פיזם מאז השלכת גופת הילדה רוז פיזם לירקון, לבין שני עצירים אחרים, איים אחד מהם לפגוע ברון באמצעות דוקרן מאולתר, וניסה לדקור אותו. בשב"ס טענו כי לא היה דוקרן בתא, ואמרו כי אחרי האירוע הופרדו השלושה ויועמדו לדין משמעתי.

 

 

רון עצור עד תום ההליכים ביחד עם האם, מרי פיזם, וממתין למועד שיקבעו השופטים לשמיעת הכרעת הדין בעניינם - לאחר סיום הליך שמיעת העדויות בבית המשפט. סבה של רוז היה כלוא בעבר לבד באגף מבודד ותחת השגחה, מחשש שישים קץ לחייו. לאחר עתירות שהוגשו ובעקבות בחינת מצבו, הוחלט להוציאו מהפרדת יחיד, והוא הועבר לתא עם שני עצירים נוספים, באגף טעוני ההגנה בכלא השרון.

 

על פי החשד, בין רון ושני העצירים התפתח ויכוח בגלל שקיק תה. אחד מהם פנה לרון וביקש ממנו שקיק שכזה, רון השיב "אין לי", והפנה אותו לעציר השלישי. אותו עציר כעס על כך, ובעקבות זאת התפתח ויכוח קולני בין השלושה, במהלכו איים אחד מהם על רון באמצעות דוקרן מאולתר, ואף ניסה לדקור אותו.

 

הסוהרים, שהבחינו בוויכוח הקולני, מיהרו לתא והפרידו בין השלושה. בשב"ס טענו כי בתא המעצר לא היה דוקרן, ואם היה איום, הרי שנעשה באמצעות סכין המשמשת את הכלואים בתא. עם זאת, ל-ynet נודע כי האיום על רון נעשה באמצעות דוקרן. סנגורו של רון, עו"ד גילי פרידמן, אמר בתגובה: "אנחנו ממתינים כעת להכרעת הדין, ואני מצפה מהשב"ס שישמרו עליו כראוי".

 

כתב האישום נגד רון ופיזם בגין רצח הוגש בספטמבר 2008, שעות ספורות לפני הלוויתה בצרפת של הילדה רוז בת הארבע. ההחלטה להעמיד לדין את מרי פיזם באשמת רצח התקבלה לאחר דיונים רבים, בשל החשש כי חומר הראיות לא יאפשר הרשעה בסעיף חמור

זה.

 

למרות העבירה החמורה המיוחסת לשניים, בכתב האישום לא מצוין כיצד נרצחה רוז, ומתי. אין התייחסות לעדותו של רון לפיה "הפליק" לרוז במהלך נסיעה, וכך מתה. כמו כן, לא ברור מה חלקו של כל אחד משני הנאשמים במעשה עצמו.

 

"הנאשמים או מי מהם הכניסו את רוז לתיק לאחר מותה או בעודה בחיים", נכתב באישום. "בהמשך נטל רוני את התיק ובתוכו רוז או גופתה והשליכו לתוך מי נחל הירקון בתל-אביב. במעשים המתוארים גרמו הנאשמים בכוונה תחילה למותה של רוז".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוני רון. מחכה להכרעת הדין
צילום: דודו אזולאי
רוז פיזם. הגופה הושלכה לירקון
צילום רפרודוקציה: נמרוד גליקמן
עו"ד גיל פרידמן. "מצפה לשמירה ראויה"
צילום: מתי אלמליח
מומלצים