שתף קטע נבחר

הולנד: חגיגות ניצחון בשירים נגד יהודים. צפו

קשר דן האג, לקס אימרס, חגג עם האוהדים בפאב את ה-2:3 על אייאקס ושר "אנחנו הולכים לצוד יהודים". מאוחר יותר התנצל על דבריו, אבל צפוי לספוג עונש מההתאחדות ההולנדית. צפו בקטע

גזענות במגרשי הכדורגל אינה מחלה ששייכת לאוהדי הכדורגל הישראלי בלבד. הליגות באיטליה, רוסיה, ספרד, סרביה והולנד, בין היתר, נגועות גם הן בנגע הזה, כאשר ביום א' האחרון קיבלנו תזכורת נוספת לכך מהליגה ההולנדית.

 

 

קבוצת דן האג ניצחה 2:3 את אייאקס בחוץ (לראשונה מזה 31 שנה), במסגרת המחזור ה-28, ואוהדיה חגגו במגרש עם קריאות "אנחנו הולכים לצוד יהודים". אייאקס היא קבוצה שמזוהה מאוד עם סמלים יהודיים ועם הקהילה היהודית בהולנד, ובמשחקים רבים שלה, במיוחד מול דן האג ופיינורד, נשמעות קריאות אנטישמיות לא מעטות.

 

 

הפעם הקריאות הללו עלו מדרגה, כאשר בחגיגת הניצחון בפאב מקומי, הצטרף שחקן דן האג, לקס אימרס, לשולחן החוגגים ושר איתם את השיר שכולל את השורה "אנחנו הולכים לצוד יהודים" (כפי שניתן לראות בקטע המצורף).

 

הקטע, שהגיע כמובן גם לראשי קבוצתו ולהתאחדות ההולנדית, הביך אותם מאוד. דן האג קנסה את אימרס, כאשר גם ההתאחדות ההולנדית צפויה לעשות זאת. הקשר עצמו, שנבהל מעוצמת הפרסום, התנצל כמה שעות לאחר מכן ואמר: "נסחפתי אחרי האוטופיה של הניצחון המיוחד, ובאותו רגע לא הייתי מודע לכך שתקפתי עם שלם. אני מצטער על כך ואקבל כל עונש שיוטל עליי".


אייאקס מול דן האג. החגיגות כללו מופע גזענות (צילום: AFP)

 

לאחר מכן ניסה אימרס להסביר את עצמו באתר VOETBAL: "נתתי לאוהד שבי להשתלט עליי. כששרתי 'אני הולך לצוד יהודים', התכוונתי שניצחנו את אייאקס. לא יותר ולא פחות. הסלוגן 'אנחנו הולכים לצוד יהודיים' נראה חף מפשע".

 

מלבד אימרס, מי שעוד יתבקש להעניק תשובות להתאחדות ההולנדית יהיה מאמנו, ג'ון ואן דה ברום, שכלל הנראה היה בפאב באותה חגיגת ניצחון. ואן דם ברום אמר על שחקנו: "זה היה מעשה מטופש שלו והוא יודע זאת. זה גרם למהומה גדולה ומיותרת, אבל זה לא משהו שיכולתי לשלוט עליו".

 

בינתיים, יו"ר אייאקס, אורי קורונל (יהודי בעצמו), ביקש מאוהדי הקבוצה להפסיק להשתמש בקריאות עידוד שכוללות את המילה 'יהודי'. "בעצם העידוד שלנו אנחנו מעניקים להם את האפשרות לקריאות הללו, אז כדאי שנפסיק עם זה", אמר קורונל.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דן האג מול אייאקס
צילום: AFP
מומלצים