שתף קטע נבחר

סוף סוף: פיירפוקס 4 כאן

גשם של דפדפנים: מוזילה יצאה בגירסה חדשה לדפדפן העצמאי פיירפוקס 4, שמצטרף לאקספלורר 9 וכרום 10 החדשים

<< הקצבספירה: קווים לדמותה

 

לפני יומיים (ג'), הכריזה מוזילה על כך שפיירפוקס 4, הדפדפן החופשי, זמין להורדה בגירסתו הרביעית הרשמית למערכות ההפעלה חלונות, מק OS ולינוקס ב-80 שפות. ביניהן עברית, כמובן. מוזילה מתכננים להוציא בקרוב את הדפדפן גם למכשירי אנדרואיד.

 

אז מה השיפורים שמבטיח לנו פיירפוקס 4? לפי מוזילה, הגירסה החדשה מבטיחה להיות מהירה פי שניים ועד פי ששה הודות לשיפורים במנוע ה-JS. זה אומר פתיחת תוכנה זריזה, והטענת דפים וסרטונים מהירה יותר.

 

זוהי בשורה משמחת לחובבי הדפדפן החופשי, שעברו לדפדפנים אחרים עם האטת קצב הגלישה בגרסאות הקודמות של פיירפוקס. בנוסף, במוזילה מבטיחים שלא עוד תופרע הגלישה שלנו כשתוספים פלאש או סילברלייט יקרסו: פשוט נוכל לרפרש את העמוד שקרס וכך נאתחל את התוסף הבעייתי.

 

מבחינה עיצובית, סוף סוף עברו בפיירפוקס לתצוגה מתקדמת יותר בעיצוב מינימלי. זהו שיפור משמעותי שמשאיר הרבה מקום לאתרים עצמם. הם כן בחרו לשמור על שורה אחת לכתובת ואחת נפרדת לחיפוש, בניגוד לאקספלורר 9 ששילבו אותם כפי שבכרום. כמו כן, בפיירפוקס 4 תמיכה משופרת ב-HTML 5.

 


 

פיירפוקס 4 מציע אפשרויות הפרטיות והאבטחה ("אל תעקוב אחרי") ומדיניות אבטחת תוכן המציעות שליטה על הנתונים האישים שלכם. בדומה לכרום 10, ישנה גם אפשרות הסנכרון היעילה, שמאפשרת ייבוא סיסמאות והיסטוריית גלישה ממחשב למחשב, וגלישה פרטית ללא שמירת היסטוריה וקוקיז.

 

וכמובן, אי אפשר לסיים בלי להזכיר גולת הכותרת של פיירפוקס – התוספים. בגירסה החדשה 5,000 תוספים (Add Ons או 'תוספות', לפי פיירפוקס בעברית) והרחבות שעוזרים להפוך את פיירפוקס לדפדפן האישי והנוח ביותר לגלישה מותאמת. אפשרות האוספים (Collections) הולכת צעד אחד קדימה ומציעה קבוצות מגוונות של תוספים לפי ערכות נושא כדי לקצר את תהליך ההתאמה.

 

להורדת הדפדפן (בעברית) >>

 

7 שיפורים לא שגרתיים למחשב שלכם >>


 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תוספים! המון, המון תוספים!
מומלצים