שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המשטרה: ראיות שראש העיר פתח תקווה שוחד
  יצחק אוחיון וסגנו חשודים שקיבלו כספים וטובות הנאה מבעלי עניין לקידום פרויקטים בתחום הנדל"ן בפתח תקווה

  המשטרה הודיעה היום (א') כי היא ממליצה להעמיד לדין את ראש העיר פתח תקווה, יצחק אוחיון, בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים. כמו כן נמצאו ראיות להגשת כתב אישום גם נגד סגנו, אוריאל בוסו. מדובר בחקירה שנוהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה. חומר החקירה הועבר לפרקליטות להחלטה אם להגיש כתב אישום נגד אוחיון ובוסו.

   

    

  בתחילת פברואר חשף ynet כי המשטרה פשטה על עיריית פתח תקווה והחרימה מסמכים מהמשרדים. ראש העיר וממלא מקומו נעצרו יחד עם בכירים נוספים. אוחיון חשוד בקבלת שוחד, תיווך לשוחד, קבלת דבר במרמה, הפרת אמונים ועבירה על חוק הלבנת ההון. עוד באותו יום הכחיש אוחיון את החשדות נגדו ובטרם הוארך מעצרו בכמה ימים, אמר בבית המשפט: "מה שאני יודע זה האמת שלי".

   

  החקירה נפתחה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בסוף שנת 2010 ובמסגרתה ביצעו החוקרים האזנות סתר, מעקבים ואיסוף ראית נגד אוחיון, סגנו ואנשי עסקים שפועלים באזור פתח תקווה.

   

  מהחקירה עולה כי ראש העיר קיבל שוחד בין 2005 ל-2011 מאנשי עסקים עם אינטרסים כלכליים, בעיקר בתחום הנדל"ן בפתח תקווה. בתמורה לכך, חושדים חוקרי המשטרה בראשות סגן-ניצב יורם נעמן, אוחיון קידם את ענייניהם של אנשי העסקים באופן אישי ובאמצעות גורמים אחרים.

   

  מלבד זאת, החוקרים חושדים כי במהלך הבחירות לרשויות המקומיות בשנת 2008, קיבל אוחיון כספים אסורים וטובות

  הונאה.

   

  במשטרה הסבירו כי החקירה נגד אוחיון הסתיימה במהירות, מאחר שהצטברו נגדו ראיות רבות ומוצקות מאוד. בשבועות האחרונים זומנו עשרות עדים, בהם, נבחרי ציבור, עובדי עירייה ואנשי עסקים, כדי למסור עדות נגד ראש העיר. 

  בסיום החקירה קבעו החוקרים כי ישנה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגדו בגין קבלת שוחד של מאות אלפי שקלים. חומר החקירה הועבר לעיונו של ראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב יואב סיגלוביץ', שהחליט להעבירו לפרקליטות עם המלצה להגשת כתב אישום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים