שתף קטע נבחר

לצאת מהארון לקניות

אין לך מה ללבוש לליל הסדר? קודם כל סדרי את ארון הבגדים, ואחר כך צאי מעבדות לחרות - למסע קניות אביבי שיעשה לך פסח כשר ושמח. הכי שמח

לחג פסח שמות רבים - חג האביב, חג החירות, חג האין לי מה ללבוש. הראשון מתאר את המצב המטאורולוגי של החג, השני את המצב הנפשי (שהיה נכון למי שיצא ממצרים, ופחות מדויק לגבי מי שנכנס למטבח בגלל זה לנקות), והשלישי מתאר את תחושת הריקנות שיש לאישה היהודיה כשהיא פותחת את ארון הבגדים שלה ערב החג.

 

כמובן שאין קשר בין תכולת הארון לקינות הצער המתלוות לפתיחתו. הארון מלא כמו איצטדיון רמת-גן בהופעה של ליאונרד כהן. ובדומה להופעה, גם כאן מופקים צלילים מוזיקליים - אלא שהפעם מדובר בקולות בכי ומספד. לא מדובר בצער העמוק על שנות עבדותם של אבות אבותינו, אלא בזה של בעלת הארון על עצמה.

 

למצב רגשי זה יש שני פתרונות: האחד הוא טיפול נפשי ממושך, והשני, סידור הארון וקנייה של מספר פרטי לבוש חדשים.

 

סידור הארון הוא הכרחי - לא מטעמי מרדף אחר החמץ, אלא כדי להוציא לחירות את כל הבגדים שנמצאים שם בלי שימוש. נשים סנטימנטליות שמתקשות להיפרד מהסוודר הירוק שלבשו בפעם האחרונה בשנת 1954, יכולות להיעזר בחברה אסרטיבית שתפנה את הארון שלהן מכל הבגדים שנוצרו לפני הסכמי השלום עם מצרים או

כל זיכרון אחר שגילו מעל 4-5 שנים.

 

בשלב הבא, אחרי שפינית מקום, יש לצאת לקניות - רצוי במקום עם ריכוז חנויות גבוה. כעת, כשאת יודעת בוודאות מה יש לך, את יכולה גם לדעת טוב יותר מה חסר לך באמת.

 

יצאנו לסיבוב ביריד הבגדים לאישה הדתית "הוד והדר לבושה" עם תמי לנצוט ליבוביץ, יועצת תדמית, נימוס ונוהג בינלאומי, שהסבירה כיצד יוצרים שילובים של צבעים מנצחים, ואיך מבצעים את טכניקת המיקס אנד מאץ' על הצד הטוב ביותר.

 

  • יריד "הוד והדר לבושה", גני התערוכה, יום ב' עד שעה 23:00 יום ג' 10:00-23:00.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יריד הבגדים לאישה הדתית קצת צניעות
צילום: אבי חי
מומלצים