שתף קטע נבחר

תיעוד האימה בתוך אוטובוס הצוערים: "מפחדת"

אחד מהסוהרים שהיה על האוטובוס באסון הכרמל תיעד במצלמת וידאו את הדקות האחרונות של חבריו. בסרטון נראות בבירור הלהבות הגבוהות, אחת הנשים ניסתה להרגיע ואחרת הודתה שהיא מפחדת

המזכרת האחרונה: כמעט ארבעה חודשים לאחר האסון בכרמל - בו נספו 44 סוהרים, קציני משטרה וכבאים - פורסם היום (ג') סרטון שצילם אחד הסוהרים שניצלו מהשריפה, המתעד את הרגעים האחרונים של חבריו באוטובוס לפני האסון.

 

הסרטון: באדיבות ערוץ הכנסת

 

כאשר צילם את השריפה באמצעות הטלפון הנייד שלו, לא ידע הסוהר שאותו סרטון גם יהיה המזכרת האחרונה מחבריו לקורס הצוערים. בסרטון שפורסם על-ידי ערוץ הכנסת, נראות הלהבות בבירור. כמו כן, בכביש נסע רכב כיבוי ישן ונהגי שלוש מכוניות פרטיות עצרו בצד הדרך.

 

בנוסף, בסרטון ניתן לשמוע קול של אשה שאומרת: "לשבת, מה לא ברור. אנחנו חוזרים חזרה. רפי מכוון את הנהג. נחזור חזרה. כדי שהנהג יוכל לעשות רוורס נורמלי". ככל הנראה מדובר בסגן גונדר רפי אלקלעי ז"ל, מפקד מחלקה בקורס הצוערים של השב"ס.


"אל תגיד לי להירגע, אני מפחדת" (צילום: באדיבות ערוץ הכנסת)

 

בנוסף, נשמעים בסרטון זעקות הסוהרים, הנדהמים מגובה הלהבות. אחד מהם שאל: "כל הכבאים

 כבר עזבו". לאחר מכן נשמע קול, שהרגיע: "חבר'ה הכל יהיה בסדר". אחת הסוהרות אמרה: "אל תגיד לי להירגע. אני מפחדת". במהלך הקטע נראה דרך החלון מטוס כיבוי קטן, ששפך מים על הלהבות, כמה מאות מטרים מהאוטובוס.

 

"שבו כבר. אתם מפריעים לנהג", נשמע קול אחר - בזמן שהנהג ניסה לעשות פרסה, בכביש ליד בית אורן, לאחר שהדרך נחסמה בשל הלהבות.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרידי אוטובוס הסוהרים
צילום: AFP
מומלצים