שתף קטע נבחר

יום כיף על המרמרה: ילדים מעזה הגשימו חלום

כמעט שנה אחרי המשט הקטלני לרצועת עזה, התעמולה נמשכת. ארגון IHH אירח בטורקיה עשרה ילדים פלסטינים, ששיבחו את מארחיהם: "הקריבו את חייהם ואת דמם על המרמרה"

ארגון IHH, שעומד מאחורי המשט לרצועת עזה , ממשיך לציין את האירועים שהפכו קטלניים ומתגאה בפעולותיו: עשרה ילדים מרצועת עזה, רובם מתחת לגיל 10, ביקרו בסוף השבוע בטורקיה וערכו סיור מתוקשר על סיפון הספינה "מאווי מרמרה" בניצוחו של הארגון האיסלאמי הקיצוני, שלפי ישראל היה קשור לפעילות טרור. 


עוד משט בדרך? הילדים לוקחים פיקוד על המרמרה (מתוך אתר ה-IHH)

 

במהלך הביקור בטורקיה סיפרו הילדים הפלסטינים הצעירים על רשמיהם, ולא חסכו במחמאות ממארחיהם. נור סאאד, בת 9, סיפרה כי היא וחבריה אינם מרגישים זרים בטורקיה, וכי הם חשים את האחווה

בינם לבין הטורקים, למרות מחסום השפה. "האומה הטורקית לא רק תומכת כלכלית בפלסטינים, הטורקים גם הקריבו את חייהם ואת דמם על המרמרה", אמרה.

 

ביסאן סאגה, בן 9, הודה ל-IHH ולאומה הטורקית על ההזדמנות לצאת מרצועת עזה ולראות עולם. "יצאנו מכלוב, אינשאאלה כל ילדי עזה ייצאו מהכלוב הזה יום אחד", צוטט הילד. חברו לסיור, בילאל, סיפר כי צייר את המרמרה עוגנת ברצועת עזה. "יום יבוא וכל הספינות יגיעו לעזה בחופשיות", אמר.

 

במקביל לסיור של הילדים הפלסטינים, הארגון הטורקי אף הזמין את תושבי איסטנבול ל"תערוכת ציורים של ילדי עזה", שמוצגת בימים אלה.

 

תשעה פעילים טורקים נהרגו בהשתלטות השייטת על הספינה "מרמרה", שביקשה להפר את הסגר הימי על רצועת עזה ב-31 מאי 2010. הלוחמים פתחו באש לאחר שחלקם הותקפו ואף נחטפו לבטן האונייה. מדינות רבות גינו את ישראל, אך דו"ח ועדת טירקל שבדקה את נסיבות התקרית קבעה כי צה"ל פעל כראוי ובהתאם לחוק הבינלאומי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הילדים מעזה על סיפון המרמרה
מומלצים