שתף קטע נבחר

אביה של פוראבר שוחרר: "חוותה מצוקה נפשית"

אזרח ליברי, אב חורג לבת 7, שוחרר כיוון ש"שמדובר במעצר לא חוקי, שגרם למשמעויות חריפות לילדה". נציג המדינה: "כששמים אותם במשמורת - פתאום יש להם ילדה ואשה"

התקווה של פוראבר: שלושה חודשים שהה אביה החורג של פוראבר בת ה-7 בכלא גבעון, לאחר שנעצר על-ידי פקחי יחידת עוז בחשד ששהה בארץ בניגוד לחוק. היום (ה') החליט בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה לשחרר אותו ממעצר. השופט, שמתח ביקורת על יחידת עוז, קבע כי בשל הטראומה שחוותה הבת בעת המעצר הלילי ובשל התלות הנפשית והפיזית שלה בו, הוא ישוחרר מייד - לאחר שלושה חודשים בכלא גבעון.

 

 

פוראבר, בת 7, היא תלמידת כיתה ב' מאזור המרכז, ש-ynet הביא את סיפורה לפני פחות מחודש. סכנת הגירוש אמנם לא מרחפת מעל ראשה, אבל אביה, אזרח זר מליבריה, שהה במעצר במשך כשלושה חודשים. עו"ד גיא ברנד, המייצג את המשפחה, עתר לבית המשפט לעניינים מנהליים בפתח-תקווה, בדרישה לשחרר את האב. 

 

השופט אברהם יעקב מתח ביקורת על פקחי יחידת עוז בהחלטתו: "מעצרו של האב נעשה ככל הנראה שלא כדין. פקחי יחידת עוז נכנסו לבית המשפחה, בלא שהיה קיים צו שיפוטי המתיר להם לעשות זאת. במעמד זה הם עצרו את האב". הוא גם הזכיר בנימוקי החלטתו לשחרר את האב - את הנזק שנגרם לבת. "היא חוותה מצוקה נפשית בשל התגברות אי השקט ממנו היא סובלת גם באופן רגיל. קל לשער מהו הנזק הכבד שנגרם לילדה בת שבע וחצי, שאביה נלקח ממנה באישון לילה מביתה".


המכתב ששלחה פוראבר לאביה, בזמן שהיה במעצר

 

מנגד, טען עדי בר טל, שייצג את משרד הפנים, כי זהו מעצרו השלישי של האב. "כבר מכניסתו לישראל בשנת 2005 הוצא נגדו צו הרחקה וצו משמורת. משנת 2008 אין מניעה להרחיקו לליבריה, וצו ההרחקה מעולם לא בוטל". על חוקיות המעצר הסביר עורך הדין: "דפקו לו על הדלת והם פתחו אותה". בר טל רמז על מה ההשלכות של השחרור: "השחרור ממשמורת נועד

 לתכלית מסוימת. ברגע ששמים אותם במשמורת, פתאום יש להם ילדה, אשה, אח וכדומה. נוצר מצב שהם עושים כל מה שאפשר כדי להישאר עוד ועוד זמן בארץ".

 

השחרור של האב ממעצר לא מהווה את סיום המאבק עבור המשפחה הקטנה. לאחרונה הגיש עו"ד ברנד בקשה מיוחדת לשר הפנים, להכליל את אביה של הילדה בבקשה, ולהעניק לו מעמד כמו לאמהּ. עו"ד ברנד: "כל מי שנכח בדיון לא יכול היה להישאר אדיש לקשר ההורי המיוחד של הילדה לאביה ולאושר שחוו לאחר שנפגשו אחרי 75 יום בו שהה אביה בכלא. כולי תקווה שלטובת הילדה כבוד שר הפנים יאשר את בקשתה המיוחדת של המשפחה. כל ילד צריך לגדול עם שני הוריו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פוראבר וההורים. שוב ביחד
צילום: מתוך אלבום משפחתי
עו"ד גיא ברנד
מומלצים