שתף קטע נבחר

חולדאי לתושבי דרום ת"א: אפעל נגד פיצול דירות

ראש העיר ת"א נפגש לראשונה עם נציגי שכונות הדרום ואמר כי הוא "כואב את כאבם" בנוגע למאבק בפליטים: "על המדינה לסגור את הגבולות, נגביר את האכיפה נגד פעילות בלתי חוקית". חבר מועצת ש"ס: "זקוקים למעשים, לא לדיבורים"

ראש העיר מחבק את תושבי דרום תל-אביב ומצטרף למאבקם נגד המסתננים. אחרי חודשים ארוכים של מחאה, שכללה גם הפגנות סוערות, ועצומות רבנים, נפגש אמש (ה') לראשונה ראש העיר תל-אביב, רון חולדאי, עם נציגי שכונות דרום העיר, והביע הזדהות עם טענות התושבים בנוגע לעלייה במספרם של הפליטים.

 

חולדאי, שנפגש עם נציגי השכונות בלשכתו, אמר כי הוא "כאב את כאבם". בקיר בפייסבוק שלו חולדאי חזר וטען על קריאתו לממשלה לפעול לשינוי המצב הקיים: "הערכתי את התמודדותם הקשה של התושבים עם הגעת גלי המסתננים לאזור מגוריהם. חזרתי על עמדתי שעל המדינה לנקוט במדיניות הגירה נוקשה ולסגור את הגבולות".

 

לצד אותן אמירות, בישר חולדאי לראשונה גם על צעדים פרקטיים שהוא צפוי להוביל ברמה העירונית על מנת להתמודד עם התופעה. הוא אמר כי בכוונתו לעודד סטודנטים לגור בדרום העיר באמצעות מלגות: "כמו-כן, אגביר את האכיפה נגד פעילות בלתי חוקית ופיצולי דירות ואוסיף כוח אדם ומשאבים לתגבור החינוך, הרווחה, הניקיון והסדר".

 

עם זאת, חולדאי סרב להיעתר לבקשת התושבים לארגן אוטובוסים של מפגינים ולהובילם למחאה בירושלים, תוך שהוא מסביר ש"את מה שיש לי להגיד לראש הממשלה, אגיד לו זאת ישירות". ראש העיר לא התייחס להצעתם לפזר את ילדי המסתננים למוסדות חינוך בשכונות חזקות בעיר.

 

מנהיגי המאבק: "חולדאי צריך לפעול כמו בשיפוץ הבימה"

בשכונות הדרום האזינו להבטחות, אחרי שבהפגנות שנערכו עד כה ובמפגשי התושבים הביעו זעם על כך שחולדאי נמנע מהצטרפות למלחמתם בתופעה, "שלא מגיעה לשכונות אפקה ובבלי". אך לא כולם התרשמו מאותן הבטחות.

 

חבר מועצת העיר מש"ס ותושב קרית שלום, בנימין בביוף, שהיה ממובילי עצומת 25 הרבנים מדרום העיר, שקראו לא להשכיר דירות לפליטים, אמר ל-ynet: "עם כל הכבוד לדיבורים ולהבטחות, אנחנו זקוקים למעשים ולמציאות אחרת. הפחד בלילות והחשש לצאת החוצה בשעות הערב הפכו לדבר שבשגרה, ואבוי לנו שנשלים עם מציאות איומה שכזו. אם חולדאי הוביל בנחישות פרויקטי ענק בעיר כמו שיפוץ הבימה, הקמת מתחם התחנה במנשייה והפיכת נמל תל-אביב למוקד בילוי מרכזי, הייתי מצפה שבאותה עוצמה יוקצו משאבים וכספים למיגור התופעה".

 

אחד ממובילי המאבק, יו"ר ועד שכונת התקווה וחבר מועצת העיר מהליכוד, שלמה מסלווי, אמר אחרי המפגש כי "חלק מהנציגים יצאו בתחושה של אכזבה כי היו להם ציפיות גדולות יותר לגבי מידת ההירתמות של חולדאי". עם זאת, אמר מארגן הפגישה עם ראש העיר, כי "יצאנו מרוצים מההבטחות להגביר את האכיפה ולהגדיל אל כוח האדם לחינוך ולרווחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חולדאי. מביט דרומה
צילום: מיכאל קרמר
המחאה נגד המסתננים
צילום: ירון ברנר
מומלצים