שתף קטע נבחר

ישראל לרוסיה: לבחון מכירת טילי השיוט לסוריה

בראיון לסוכנות ידיעות רוסית אמרה שגרירת ישראל כי בירושלים דואגים ש"נשק שמגיע לדמשק עלול להגיע לארגוני טרור"

בצל המשך מהומות הדמים ברחבי סוריה, גובר בישראל החשש מפני עסקאות הנשק שמבצע המשטר הלא יציב ומכך שהנשק יזלוג לידי ארגוני הטרור. בראיון לסוכנות הידיעות הרוסית "אינטרפקס" קראה היום (א') שגרירת ישראל במוסקבה, דורית גולנדר, לקרמלין לבחון מחדש את מכירת טילי השיוט נגד אוניות מסוג "יאחונט" לדמשק.

 

 

העסקה בין מוסקבה ודמשק על מכירת שתי יחידות של מערכת טילי "יאחונט" נחתמה כבר בשנת 2007, ולפני כחודשיים הודיע הקרמלין כי העסקה תצא לפועל בזמן הקרוב.

 

"אנו מקווים שרוסיה תתייחס ברצינות לנושא הזה. בנוסף לכך ניתן להוסיף כי המצב בסוריה כעת הוא לא יציב ויכול להחריף אף יותר", אמרה גולנדר, "אנחנו מאמינים שיש צורך לבחון מחדש את הסיכונים ואת הסיכוי להשלכות שליליות".

 

שגרירת ישראל הסבירה כי "ישראל מביעה דאגה על כך שנשק שמגיע לסוריה יכול בסופו של דבר להגיע לארגוני טרור ומחבלים שיבצעו בעזרתו פיגועים במדינה. הנושא של עסקאות הנשק אכן נידון בפגישות ועמדתה של ישראל נשמעה".

 

לבסוף ציינה גולנדר כי "כל עניין שקשור בתוכניות אספקת הנשק של רוסיה לסוריה הוא נושא מרכזי ורגיש בדו שיח בין המדינות לכן הצדדים מתייחסים לנושא הזה ביתר תשומת לב והבנה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מדבדב ופוטין. העסקה תצא אל הפועל?
צילום: רויטרס
מומלצים