שתף קטע נבחר

ירדן דורשת את השבתם של שרידים נוצריים

כתבי יד נדירים מראשית ימי הנצרות שהתגלו כבר לפני מספר שנים, מעוררים סערה בירדן, שם טוענים כי הם הוברחו על ידי סוחרים לישראל. כעת פועלים שם להשבתם

מנהל מחלקת העתיקות הירדנית, זיאד אל-סעד, קורא היום להשיב את הספרים העתיקים מראשית ימי הנצרות שלדבריו הוברחו מירדן לישראל והם "אוצר בעל חשיבות היסטורית מכרעת" - כך מדווחת סוכנות הידיעות AFP.

 

לדברי אל-סעד, מדובר בכ-70 קילו של מתכת המכילה בין 5 ל-15 דפים הכרוכים בטבעות עופרת ונחושת. "אלו כתבי יד המתוארכים למאה הראשונה לספירה. הם שימשו את הנוצרים הראשונים שנמלטו מרדיפות הרומאים והגיעו לירדן. החתיכות הללו הן אוצר בלום של היסטוריה חיונית משום שהיא מספקת מידע חדש על מקורות הנצרות. כתבי יד מתקופה זו הם נדירים מאוד".

 

במסיבת עיתונאים מיוחדת שערך, הדגיש אל-סעד כי המסמכים התגלו "בצפון ירדן לפני מספר שנים, במהלך חפירות בלתי חוקיות במערות. משם הם הוברחו לישראל, היכן שהם מוחזקים בידיו של סוחר מקומי".

 

עוד הוסיף אל-סעד כי השרידים הם בעלי חשיבות שלא נופלת מן המגילות הגנוזות, והודיע כי ירדן החלה במאמצים שמטרתם למנוע מן האוצר להימכר בשוק השחור. "נרדוף כל ניסיון לסחור באופן חוקי בחלקים האלה", סיכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים