שתף קטע נבחר

אושרה בנייה בגילה: "מתעלמים משיקול מדיני"

התוכנית להקמת 942 יחידות דיור בשכונה הירושלמית צלחה את השלב הראשון בדרך למימושה - דווקא לפני פגישת הנשיא פרס עם אובמה. בכיר בעירייה: "הנסיעה לא משפיעה על חובתנו, מוטב שראשי המדינה יסעו פחות לחו"ל ויבנו יותר בירושלים"

התוכנית להרחבת שכונת גילה בירושלים אושרה בעירייה - ועלולה להעיב על פגישת פרס עם הנשיא אובמה. היוזמה, במסגרתה יוקמו 942 יחידות דיור מעבר לקו הירוק, אושרה היום (ב') כצפוי בוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים וצלחה את השלב הראשון בדרך למימושה. עם זאת, מניסיון עבר, המהלך עשוי להביא לתגובות קשות מהעולם - דווקא בשעה שנשיא המדינה מבקר בארצות הברית.

 

 

לפי התוכנית שקודמה היום, הבנייה החדשה תשתרע על פני כ-88 אלף מ"ר, כש-1,000 מ"ר מתוכם מיועדים למסחר, 20 אלף מטר ישמשו למבני ציבור ו-3,500 מ"ר יוקצו למטרות נופש וספורט. כמו כן, כוללת התוכנית סעיף המאפשר הרחבת הבנייה בעתיד בכ-300 יחידות דיור נוספות. עתה תעבור בחינתה לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.


"להציג בנייה בגילה כפרובוקציה - הזוי ומופרך" (צילום: גיל יוחנן)

 

גילה, כמו שכונות יהודיות אחרות מחוץ לתחומי הקו הירוק, נמצאת בקונצנזוס הישראלי, אך הרחבתה מעוררת מחלוקת בקהילה הבינלאומית, הסבורה כי הבנייה תקשה על משא ומתן עתידי עם הפלסטינים. גם האמריקאים הביעו התנגדות לעבודות הבנייה, לראשונה לפני כשנה וחצי, כשהוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה הקמת 900 יחידות דיור בגילה.

 

"הקיפאון בשיחות עם הפלסטינים הביא להפשרת הבנייה בירושלים", אמר ל-ynet יו"ר הליכוד בעיריית ירושלים וחבר הוועדה המקומית, אלישע פלג. "הבנייה של 942 יחידות דיור בגילה היא הכרח השעה, בשל מחסור בדירות בעיר".

 

לדבריו, הוועדה לא שקלה בדעתה את עיתוי המהלך נוכח נסיעתו של פרס. "אנו מתעלמים משיקולים פוליטיים ומדיניים ועוסקים רק בהיבטים תכנוניים. אין בנסיעת הנשיא לארצות הברית כדי להשפיע על חובתה של הוועדה לתכנן ולאשר בנייה בירושלים", הבהיר פלג. "מוטב שראשי המדינה ייסעו פחות לחו"ל ויבנו יותר בירושלים".

 

יוסף (פפה) אללו, יו"ר האופוזיציה בעירייה מטעם סיעת מרצ, הצביע נגד התוכנית. "בישיבה נוכחתי לדעת שכל הנושא היה פוליטי, משום שהתוכנית הכוללת את הרחבת שכונת גילה עדיין לא תואמה סופית, אפילו לא עם המינהל הקהילתי השכונתי. אני חושב שהתוכנית תעשה הרבה נזק ולא היה שום צורך להביא אותה היום לדיון", אמר.

 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "הניסיון להציג בנייה בשכונת גילה כפרובוקציה הוא הזוי ומופרך. סיעת מרצ, שהובילה את ההתנגדות לבנייה, שכחה לספר כי אחד מחבריה במועצת העיר אף רשום כמתגורר בשכונה.

 

"כידוע, אין כל שינוי במדיניות הממשלה והעירייה ב-40 השנים האחרונות והנושא נמצא בקונצנזוס רחב בציבור", הוסיפו. "עיריית ירושלים ממשיכה לאשר בנייה לערבים ויהודים בכל חלקי העיר, שכן בנייה חדשה בירושלים הכרחית להתפתחות העיר ולמתן אפשרות לצעירים וסטודנטים לגור ולרכוש בה דירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנייה בגילה. שנויה במחלוקת בעולם
צילום: AP
מומלצים