שתף קטע נבחר

הפגנה בלוד אחרי הרצח: הכתובת הייתה על הקיר

"כולם ידעו שהיא תירצח, אבל המשטרה לא פעלה", טענה אחת הנשים שהפגינו מול תחנת המשטרה בעקבות רצח יסמין אבו זעלוק. מעצרם של החשודים, בעלה של הנרצחת ואחיו, הוארך

עשרות נשים הפגינו הערב (יום ד') מול תחנת המשטרה בלוד בעקבות הרצח של יסמין אבו זעלוק, אם לחמישה, שנורתה אתמול למוות. "הרצח אתמול הכאיב לנו במיוחד, כי הכתובת במקרה הזה היתה על הקיר באותיות של קידוש לבנה", אמרה אפרת, אחת המפגינות. 

 

 

גופתה של יסמין, אם לחמישה, נמצאה אתמול בערב סמוך לבית העלמין היהודי בעיר. בית משפט השלום ברמלה האריך מוקדם יותר בשישה ימים את מעצרו של חאלד אבו זעלוק, בעלה של יסמין, החשוד ברצח. מעצרו של אחיו מוחמד, החשוד גם הוא, הוארך בארבעה ימים.

 

"כולם ידעו שהיא תירצח, אבל המשטרה לא פעלה למנוע את זה", טענה המפגינה, "איזה מסר זה מעביר לנשים שנמצאות בסכנת חיים ויודעות שאין מי שיגן עליהן ממי שמנסה ליטול את נפשן? הרצח הבא הוא רק עניין של זמן".

 

הנשים שהפגינו בסיוע עמותת נע"ם לתמיכה בנשים ערביות במרכז הניפו שלטים עליהם נכתב "די לרצח", "דמנו מותר", "מי הבאה בתור", "אני הקורבן הבא", "לעצור את הרוצחים", ו-"נשים נקברו והחשודים שוחררו". מנהלת העמותה, סמאח סלאימה אגבריה, אמרה ל-ynet כי "אנחנו לא נשתוק על הריגת נשים ועל המשטרה לפעול יותר כדי להגיע לרוצחים שמסתובבים בשטח". 

 

אגבריה ציינה עוד כי "תוכנית ראש הממשלה לשיקום העיר לוד לא תתבצע, אנחנו לא ראינו שינויים חוץ מהחלפת ראש הוועדה הקרואה וגם לא מצאו עד עכשיו מנהל לאגף הרווחה בעיר ולא מינו עובדים סוציאליים ערבים לתפקידים בשירות הנשים בנושא אלימות במשפחה ונערות במצוקה".

 

בעלה של יסמין ואחיו היו מעורבים גם בירי לעבר האשה וגיסתה לפני מספר חודשים. השתיים נפצעו קשה ובינוני. הבעל נעצר כבר אז, אך הראיות שהיו בידי המשטרה לא היו מספיקות כדי להעמידו לדין, והוא שוחרר. בעקבות הרצח

אתמול הוא נעצר שוב, יחד עם אחיו. בצעד יוצא דופן צוות החקירה המשותף למרחב שפלה ותחת לוד, בראשות רב-פקד שמעון אלימלך, מייחס לו גם מעורבות בירי הקודם.

 

את שני החשודים מייצגים עורכי הדין ארי קדרי וגיא אבנון. "מרשי שוב חוזר ואומר שאין לו קשר לאירוע הירי", אמר עו"ד קדרי, "לצערי המשטרה לא תופסת את המבצעים ושוב מבצעת מעצר מוטעה. אני בטוח שבתום ימי החקירה ישוחרר מרשי ממעצר, בדיוק כמו ששוחרר במקרה הקודם לאחר שהוברר שאין לו כל קשר לאירוע הירי".

 

בהכנת הידיעה השתתף חסן שעלאן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חאלד אבו זעלוק
צילום: אבי מועלם
עו"ד ארי קדרי
צילום: אלי סניור
עו"ד גיא אבנון
מומלצים