שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פיצוץ שקית הזבל בירושלים: חוליית חמאס חשודה
  חמישה תושבי הכפר צור באהר שבמזרח העיר חשודים בתכנון פעילות טרור. מטען שרצו להטמין בטרמפיאדה בשכונת גילה הושלך לבסוף בשיחים בדרך חברון. עובד עירייה נפצע בפיצוץ

  חמאס מעמיק את פעילותו בירושלים. המשטרה והשב"כ עצרו חמישה מתושבי הכפר צור באהר שבמזרח ירושלים, בחשד למעורבות בפעילות חמאס. אחד מהם היה זה שהשליך את שקית הזבל ובה מטען צינור, שהתפוצץ וגרם לקטיעת ידו של עובד עיריית ירושלים.

   

  לטענת השב"כ, העצור מחמד דוויאת הודה בחקירתו כי הכין מטען צינור לצורך פיגוע בטרמפיאדה הממוקמת בשכונת גילה בירושלים, ומשמשת את תושבי גוש עציון ותושבי הר חברון. מהשב"כ נמסר כי בסופו של דבר, החליט דוויאת להשליך את המטען בשיחים ברחוב דרך חברון בירושלים.


  אזור הפיצוץ בירושלים. המחבל הכין מטענים נוספים (צילום: גיל יוחנן) 

   

  המטען נמצא בתחילת מרס על-ידי עובד ניקיון של עיריית ירושלים, שנפצע כתוצאה מהתפוצצות המטען ואחת מידיו נקטעה חלקית. לטענת השב"כ, מחמד הודה גם כי בעבר עסק בנסיונות ליצור מטענים ושיפורם. מטען אחד שהכין מחמד בדצמבר 2010 נמצא על-ידי ילדים תושבי כפרו ונוטרל על-ידי חבלנים.

   

  יחד עם דוויאת נעצרו גם ג'האד עטון, מוניר מרואן עטון, אחמד נימר ואחמד דוויאת. בשבועות האחרונים הוגשו נגדם כתבי אישום בבית משפט המחוזי בירושלים, בגין חברות בארגון טרור, מגע עם סוכן חוץ, קשירת קשר לסייע לאויב במלחמה, פעולה ברכוש למטרות טרור, ניסיון לייצור נשק ועוד.

   

  חקירת השב"כ העלתה כי החולייה תכננה לבצע פיגוע בתגובה למבצע "עופרת יצוקה" ב-2009. הם הכינו מטען מאולתר מבלון גז, רכשו אקדח לביצוע פיגוע ירי ובחנו גם את האפשרות להחדיר מכונית תופת לקניון בירושלים. לפי האישום, אחד מהם, ג'האד עטון, יצר במקביל קשר עם פעיל חמאס מרצועת עזה בשם שרחביל רריב, וסייע לו בהעברת כספים לאסירי הארגון דרך ירדן, בסך של כ-15,000 דולר.

   

  מכתב האישום עולה עוד כי בפברואר השנה הורה רריב לג'האד לבצע פיגוע בדומה לפיגוע הירי שאירע בישיבת מרכז הרב במרס 2008, והעביר לחולייה כספים לרכישת כלי נשק. בשלב זה נעצר ג'האד לחקירה ובהמשך נעצרו יתר חברי החולייה.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "פיצוץ שקית הזבל בירושלים: חוליית חמאס חשודה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המטען באשפה
  צילום: גיל יוחנן
  מחמד דוויאת. השליך את המטען
  ג'אהד עטון. תכנן פיגוע כמו בישיבת מרכז הרב
  מוצר השנה
  מומלצים