שתף קטע נבחר

חיזוק לרופאי אשקלון מהמרכז: "העומס כאן עצום"

בבתי החולים בארץ נמשכים עיצומי הרופאים, שלא עורכים ניתוחים שאינם דחופים, אבל בבית החולים ברזילי - שנמצא תחת איום הטילים - עובדים כרגיל. משיבא נשלחו פנימאים, מרדים, כירורג, קרדיולוג ופסיכיאטר: "מרגישים את מצוקת הפריפריה"

הרופאים אמנם חידשו את שביתתם הבוקר (יום ב') אך בבית החולים ברזילי עובדים כרגיל ואפילו בכוחות מתוגברים. 19 רופאים מבית החולים שיבא בתל-השומר הצטרפו היום למחלקות בית החולים באשקלון כדי לסייע להן בשל המצב הביטחוני באזור הדרום. כמה מהרופאים קיימו ביקורי חולים ורובם התרשמו לחיוב ממסירות הצוותים בברזילי, שחרף הנטל הכבד מצליחים לשמור על רמת שירות גבוהה.

 

 

"חורים לנו מאוד הדברים ששירבב סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, בכל נושא שירותי הרפואה הפרטיים (שר"פ). זה ניסיון להסיט את הוויכוח הציבורי למקום אחר", אמרו ד"ר זאב פלדמן וד"ר צאקי זיו-נר. השניים היו בין הרופאים שהדרימו לאשקלון, ביום בו חודשו העיצומים. בשאר בתי החולים בארץ לא מתקיימים ניתוחים, למעט ניתוחים דחופים וניתוחים להסרת גידולים.


זה לא השר"פ, זה עתיד הרפואה הציבורית (צילום: צפריר אביוב) 

 

"יש בינינו רופאים, פנימאים, מרדים, כירורג, קרדיולוג ופסיכיאטר", סיפרו השניים

על הצוות שהגיע לברזילי. "באנו גם כדי להעלות את נושא התקנים ואת המחסור העצום במיטות אשפוז. התקנים עדיין עומדים על תקופה שבה אוכלוסיית המדינה מנתה ארבעה מיליון. המאבק שלנו הוא לא מאבק על שכר אלא על הרפואה הציבורית בישראל".

 

ד"ר רוטל פאנקייב, רופא מרדים, נכנס מהר מאוד לעבודה באחד מחדרי הניתוחים. "רופא מרדים זה רופא מרדים, לא משנה היכן אתה עובד. באתי לפה כדי לסייע ובערב אני חוזר להיות כונן בתל-השומר. המצוקה פה היא גם בתחום הפרסונלי, מרגישים זאת היטב. יש כאן עומס של עבודה".


מחסור כרוני במיטות. התקנים מתאימים ל-4 מיליון תושבים 

  

ד"ר אלכסי ניימושין, פנימאי מומחה ומתמחה בקרדיולוגיה, מצא את מקומו ביחידת הצנתורים, ואילו ד"ר אולגה פלך וד"ר קונסטנטין יסב, הפנימאים, קיבלו תדריך מהיר מהאחות האחראית והחלו בסיור במחלקה. "העומס כאן עצום", אמרה ד"ר פלך, "יש פה הרבה יותר חולים בחדרים ובמחלקה, בהשוואה לתל השומר". אחת המטופלות סיפרה לשניים כי לו היתה מגיעה למיון בתל השומר - לא היתה מאושפזת. 

 

"את כל הבדיקות והטיפול היא היתה מקבלת במיון, אבל המחסור בציוד מאלץ להביא אותה לפה", אמר יסב. "יש לנו סיפוק מכך שאנו עוזרים לעמיתים שלנו אפילו במעט. מרגישים כאן את המצוקה הקשה של שירותי הבריאות בפריפריה".

 

לאחר נתק ממושך, יתחדש ב-17:00 המשא ומתן בין ההסתדרות הרפואית למשרד האוצר, לראשונה מאז יום שלישי. בהסתדרות הסכימו לחדש את המגעים, לאחר שקיבלו הבהרה ממשרד האוצר לגבי עמדתם הנוגעות לתוקף הסכם הבוררות הקודם שנחתם בין הצדדים כבר לפני עשור. אם גם המשא ומתן הנוכחי והעיצומים בהם נוקטים הרופאים לא יובילו לפריצת דרך, צפויה ביום רביעי שביתה כללית נוספת, בדומה לזו שהתקיימה בשבוע שעבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העיצומים התחדשו
צילום: צפריר אביוב
נכנסו מהר לעבודה
צילום: צפריר אביוב
מומלצים