שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  האב התעלל גם מהכלא, ביהמ"ש הוציא צו נגדו

  בית משפט הוציא "צו חוסם" נגד אב שביצע מעשים מגונים בבתו, ונהג להגיש נגד מכריה תביעות שבהן חשף את מעשיו

  בצעד נדיר קבע היום (ב') בית המשפט לענייני משפחה בירושלים כי אדם שהורשע בביצוע מעשים מגונים בבתו הבכורה, לא יוכל להגיש נגדה ונגד אנשים נוספים תביעות, שבהן מפורטים המעשים שביצע, טרם קבלת אישור מבית המשפט.

   

   

  פסק הדין ניתן בפרשה, שבה אב הורשע בביצוע מעשים מגונים ומעשה סדום בבתו הבכורה ונשלח למאסר של 15 שנה. אולם, מבחינתה של הבת, גם לאחר שאביה נשלח לכלא, הסבל לא נגמר.

   

  מתאו בבית הסוהר, הגיש האיש תביעות רבות נגד שכניה של בתו בגין הוצאת דיבה וצירף את פסק הדין הפלילי שבגינו הורשע. בין השכנים, חברותיה של הקורבן וחברותיה של הבת הקטנה. כתוצאה מכך חלק גדול מהנתבעים נחשף לראשונה לעבירות המיניות שבוצעו.

   

  בשלב מסוים, בשל ריבוי התביעות, הועבר האב לבידוד באגף שמור בכלא במטרה להפחית כמה שניתן את התקשורת בינו לבין משפחתו ואת הפגיעה בהם, אך גם זה לא עזר.

   

  "נסיבות קיצוניות וחריגות" 

  בעקבות זאת, באמצעות עו"ד אלונה פרידמן מהלשכה לסיוע משפטי בירושלים, הגישה הבת בקשה לבית המשפט לקבל צו חוסם שימנע מהאב להמשיך הגשת התביעות ולפגוע בה. מדובר בצו שמונע מהתובע לתבוע, אלא באישור בית המשפט שלעיתים נדירות מפעיל את סמכותו בנושא.

   

  בבקשה טענה עו"ד פרידמן כי "התובעת ובני משפחתה הם מהמגזר החרדי, בו הפצת המעשים המיניים בבת הבכורה פוגעת בה מאוד ופוגעת באפשרות שידוכה לנישואין כמו גם ביתר בנות
  המשפחה".

   

  בצעד חריג החליטה השופטת נילי מימון לאשר את הבקשה, "בנסיבות אלה לאחר שנשקלו זכויות היסוד של הנתבע בפנייה לערכאות ומנגד הפגיעה הבלתי מידתית בצד השני, כאשר עצם הפתיחה בהליך המשפטי מהווה פגיעה מכוונת בצד השני וכאשר מטרתו ותכליתו הבלעדית הינו לפגוע ולחזור ולפגוע ולהרוס את חייה של קורבנו של הנתבע – בתו, וכן של בני משפחה נוספים".

   

  השופטת הוסיפה: "הרי אכן שהנסיבות הן קיצוניות וחריגות, לפיהן אכן יש להגביל את הנתבע במיצוי זכותו החוקתית. בעקבות קבלת הצו הביעו בלשכה לסיוע משפטי בירושלים סיפוק מהחלטת השופטת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים