שתף קטע נבחר

הרצוג: לוקחים את השד העדתי ופוגעים בעבודה

אחרי שצוטט מביע דאגה מ"פרץ המרוקאי האגרסיבי", יצחק הרצוג מכחיש: "שום ציטוט שקרי לא יסיט אותי מהדרך"

קרב ההגנה של בוז'י הרצוג: חבר הכנסת שמתמודד על ראשות מפלגת העבודה ספג אש הבוקר (יום א') מחברים למפלגה, לאחר שצוטט בשיחה מ-2006 בהתבטאות גזענית בעניין עמיר פרץ.

 

"זה ציטוט שקרי שלא היה ולא נברא, אני מכחיש אותו מכל וכל", אמר הרצוג ל-ynet. "מעולם לא אמרתי אותו לאף אחד. מי שמכיר אותי יודע אילו ערכים אני מכבד ומקנה למשפחתי ולסביבתי".

 

לפי מסמך מאתר ההדלפות "ויקיליקס" שתוכנו פורסם ב"הארץ", בינואר 2006 - חודשיים לפני הבחירות לכנסת ה-17 - נפגש הרצוג עם דיפלומט אמריקני בכיר. במהלך הפגישה שעסקה בירידה בתמיכה בעבודה, הסביר הרצוג כי אחת הסיבות לכך היא "התפישה הציבורית של פרץ כבלתי מנוסה, אגרסיבי ומרוקאי". עם זאת, הוא ציין כי הוא אופטימי משום שיש "רשימה מצוינת אשר כוללת חברים אשכנזים, כדי לאזן את הרקע הספרדי של פרץ".

 

ח"כ איתן כבל, שתומך מועמדותו של פרץ לראשות המפלגה, הביע הבוקר ציפייה שהרצוג יפרוש מהמירוץ. "הוא לא ראוי להתמוד על ראשות מפלגת העבודה. אני לא אומר את זה ממקום של התלהמות.

 מצדי שיתבע את הגורם האמריקני שלא הבין אותו. אבל הוא לא יכול להתמודד", אמר כבל. 

 

הרצוג הגיב וטען: "מי שלוקח את השד הדתי כקרדום לחפור בו, כמו איתן כבל, פוגע במפלגת העבודה בדבריו. אמשיך לנהל את הקמפיין שלי, ושום ציטוט שקרי לא יסיט אותי מהדרך".

 

גם המועמדת הנוספת לראשות המפלגה, ח"כ שלי יחימוביץ', מתחה ביקורת על הרצוג: "יש בזה יותר מאבק של גזענות, ואני מקווה שהציטוט אכן לא מדויק. מכיוון שהנושא עלה, אני קוראת להתנער מהאלמנטים הגזעניים הקיימים בשיח הפוליטי, ולשפוט אישים פוליטיים על פי מעשיהם ועל-פי עמדותיהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרצוג. כבל פוגע בעבודה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים