שתף קטע נבחר

"השוטרים הנוקמים" יחגגו את סדר פסח בביתם

ל-ynet נודע כי אחרי שוועדת השחרורים של השב"ס ניכתה שליש ממאסר השוטרים שניסו לפגוע בעבריין מיכאל מור בנהריה, פנה שר המשפטים לנשיא וביקש ממנו להקדים את שחרורם בכמה ימים. פרס נעתר לבקשה, אך הרישום הפלילי לא יימחק

השוטרים הנוקמים חוזרים הביתה בחג החירות. ל-ynet נודע כי שר המשפטים, יעקב נאמן, פנה לנשיא וביקש ממנו להקדים בכמה ימים את שחרורם. ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר ניכתה שליש ממאסרם, והנשיא פרס נעתר לבקשת השר והחליט לקצר את עונשם של השוטרים, כדי שיוכלו לחגוג את חג הפסח בביתם.

 

עם זאת, הנשיא לא נענה לבקשתם למחוק את הרישום הפלילי. מלשכתו נמסר, כי "על פי המלצת שר המשפטים, נענה הנשיא לבקשתם של השוטרים והחליט להקדים את שחרורם במספר ימים, כך שיוכלו לחוג את חג הפסח עם בני משפחותיהם". עוד נמסר כי תקופת ההתיישנות תקוצר, "על מנת לסייע לשוטרים בתהליך שיקומם". בנוסף לשר נאמן, גם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' המליץ לפרס לקצר את עונשם של השוטרים.

 

עו"ד רונאל פישר, המייצג את השוטרים, ציין כי "מיד אחרי החג נפעל להשיב אותם לשירות סדיר במשטרה. קבלת הבקשה היא הוכחה לכך שהכלים הרגילים של המשפט לא יכלו לפרשה הזו, כפי שטענו בבית המשפט העליון למן היום הראשון. שוטר הנלחם על חייו ועל חיי בני משפחתו, ובאותה שעה ממש נלחם על שלומם של האזרחים, נמצא במצוקה כה גדולה עד שלא נותר לנו אלא להתפלל לא להיות במקומו".

 

ארבעת השוטרים, שנידונו לשנת מאסר לאחר שניסו לפגוע בעבריין

מיכאל מור, הגישו לנשיא פרס בקשה לחנינה, לאחר שנכנסו לכלא. הארבעה - יניב אשור, אלדד חדד, רמי מוסא ויוסי לוי - החלו לרצות את שנת המאסר שנגזרה עליהם באוקטובר 2010, לאחר שבית המשפט העליון דחה את הערעור שהגישו.

 

במרס השנה, שלוש שנים לאחר שפרשת "עבריינים במדים" התפוצצה, פורסם דו"ח ועדת הבדיקה של המשטרה בנוגע לאירועים. הוועדה, שבראשה עמד סגן המפכ"ל ניצב אילן פרנקו, כתבה כי השוטרים שניסו לפגוע במור לא הופקרו, אך נמצאו פערים וקשיים במענה המקצועי - בין היתר בשל מחסור בכוח אדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השוטרים בכניסה לכלא
צילום: צפריר אביוב
השר נאמן. פנה לנשיא
צילום: גיל יוחנן
מומלצים