שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  האמן רענן לוריא על גג העולם
  הקריקטוריסט הנודע יליד ישראל מסר לנציג נפאל באו"ם ציור משלושה חלקים, אותו יציבו מטפסי הרים מקצועיים על פסגת הר האוורסט - האתר הגבוה ביותר בעולם

  האמן הישראלי-אמריקני רענן לוריא מופיע בשני סעיפים שונים בספר השיאים של גיניס. הוא בן למשפחה העתיקה ביותר בעולם הידועה כיום, וכקריקטוריסט פוליטי הוא משרת הכי הרבה גופי תקשורת בעולם. ובכן, לוריא בן ה-79 עומד להיכנס לספר השיאים בסעיף נוסף: הוא יהיה האמן היחיד שיערוך תערוכה על פסגת האוורסט - ההר הגבוה בתבל. 


  הנציג הנפאלי ולוריא (משמאל). זהירות, שביר! (צילום: AP)

   

  לוריא הביע בעבר את רצונו להכליל את פסגת האוורסט בפרויקט העולמי שלו "United Painting", במסגרתו הוא מציג עבודות שונות פרי ידו באתרים שונים בעולם - החל מארצות הברית, ועד בריטניה, יוון, קפריסין וגם ישראל. רצועה מאוירת שלו עיטרה את מוזיאון ישראל בירושלים. ובכן, השבוע הוא העניק לנציג נפאל באו"ם ציור המורכב משלושה חלקים, שיימסר למטפסי הרים, שיצאו לכבוש את פסגת העולם ויציבו אותו שם לתערוכה קצרה.

   

  העבודה - טריפטיכון, שבעיצובו החל כבר ב-1968 בישראל - מתארת את קווי מתאר הרריים, שאמורים להשתלב בנוף של ההימליה. היא הוצגה בתערוכה גדולה

  במטה האו"ם בניו יורק ועתה נמסרה לידיו של הנציג הנפאלי גיאן צ'נדרה אצ'ריה. האמן, יליד ישראל, עזב את הארץ בשנות ה-70 מתגורר עם אשתו תמר בקונטיקט שבארצות הברית, שם הוא זוכה להצלחה גדולה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים