שתף קטע נבחר

ג'ק טייטל לביהמ"ש: תנו להתייחד עם אשתי

"המחבל היהודי" שנמצא במעצר מ-2009, פנה לבית המשפט המחוזי לאחר שהשב"ס דחה את בקשתו להתייחדות מסיבות ביטחוניות. עורך דינו: "פגיעה קשה בהוויתו האנושית"

יעקב (ג'ק) טייטל, שנודע בכינוי "המחבל היהודי", עתר לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה בערב חג הפסח בדרישה לאפשר לו להתייחד עם אשתו. שירות בתי הסוהר כבר דחה את בקשתו של טייטל, העצור עד תום ההליכים בגין שורה של עבירות חמורות, בהן רצח של שני פלסטינים, וייחס זאת לסיבות ביטחוניות.

 

טייטל מוחזק עתה באגף התורני בכלא איילון. במהלך מעצרו עבר מספר מתקני כליאה, ואף מצבו הנפשי ידע עליות ומורדות. בעתירה שהגיש עורך דינו עדי קידר, צוין כי "באיזון בין זכויות העותר לבין התנהגותו, וכן לאור קיום התייחדות לאסירים אחרים, נראה כי בעת הזו אין מניעה אמיתית לאפשר לעותר התייחדות, שכן אין כל טענה ספציפית כי קיום הזכות יפגע בבטחון ובסדר".

 

בעתירה נכתב עוד כי "שלילת האפשרות מאדם בוגר לקיים יחסי אישות לתקופת זמן ארוכה מהווה פגיעה קשה בהוויתו האנושית", וכי ההתייחדות "עונה על צורך נפשי בשמירה על יחסי קרבה עם אדם קרוב בתנאי הבדידות והסגירות של הכלא".

 

בנובמבר 2009 הוגש כתב אישום חמור נגד טייטל, שכלל שורה של עבירות שביצע לכאורה במשך יותר מעשור, בהן רצח של שני פלסטינים, הנחת מטען חבלה בביתו של פרופסור זאב שטרנהל והנחת מטען חבלה בבית משפחה של יהודים משיחיים באריאל. מאז הוא שוהה במעצר.

 

עורך דינו של טייטל ומקורביו הלינו באחרונה גם כי השב"ס עושה כל שביכולתו למנוע ממנו טיפול פסיכיאטרי, לאחר שטייטל נפגע קלות בידיו בעת שהשליך סיר על מראה בתאו. לדבריהם, הוא דמיין כי ניהל קרב עם שדים. "לאחרונה הידרדר מצבו, ובמקום לשלוח אותו לאבחון בבית חולים פסיכיאטרי - החזירו אותו לאגף הרגיל", ציינו לאחר מכן.

 

"ישנה תחושה ששירות בתי הסוהר מנסה להסתיר את העבודה שמצבו של האסיר מידרדר ושהוא גם לא מקבל טיפול ראוי. אם לא היה מדובר בטייטל, ובעובדה שבית המשפט המחוזי אמור לדון בכשירותו לעמוד לדין, האסיר היה מזמן מאושפז בבית חולים לחולי נפש". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טייטל. "אין מניעה אמיתית"
צילום: נועם מושקוביץ
אשתו, רבקה טייטל
צילום: גיא תורג'מן
עו"ד עדי קידר. "צורך נפשי"
צילום: ירון ברנר
מומלצים