שתף קטע נבחר

הפרקליטות: ראש העיר ר"ג צבי בר יואשם בשוחד

אחרי חקירה מקיפה בארבע פרשות שונות, פרקליט המדינה החליט להעמיד לדין - בכפוף לשימוע - את ראש העיר, שקיבל לפי החשד שוחד של יותר משני מיליון שקל. הוא חשוד גם בעבירות הלבנת הון. גם חמישה יזמי נדל"ן צפויים לאישום. עיריית ר"ג בתגובה: "ניסיון לייצר סנסנציה והרשעה מוקדמת בתקשורת"

עוד ראש עיר צפוי לעמוד לדין על שחיתות: המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הודיעה היום (ג') לראש העיר רמת-גן, צבי בר, כי על דעת פרקליט המדינה משה לדור, נשקלת הגשת כתב אישום נגדו בכפוף לשימוע. העבירות: שוחד בהיקף של שני מיליון שקל והלבנת הון.

 

 

על פי הנמסר בהודעה, בר חשוד בעבירות של לקיחת שוחד וכן בגין שורה ארוכה של עבירות הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, זיוף, שיבוש מהלכי משפט ועבירות מס הכנסה בין השנים 2003-2008. על פי הנטען,

סך השוחד אותו לקח בר נאמד ביותר משני מיליון שקל.

 

בהודעת הפרקליטות שנשלחה לבר, השוהה בנסיעה פרטית בחו"ל עד יום א', צוין כי על פי החשד, בר לקח את השוחד מחמישה יזמי נדל"ן בעיר רמת-גן ובמחוז תל-אביב, ובמסגרת ארבע פרשיות שוחד שונות. לבר נמסר כי אם יבקש לקיים שימוע בעל פה, הרי שזה יתקיים בפני פרקליט המדינה "ותוך מסגרת הזמן הקצובה בחוק, שבעקבותיו תתקבל החלטה סופית".


סביון טאואר ברמת-גן. מ-44 ל-156 יחידות דיור (צילום: ירון ברנר)

 

המחלקה הכלכלית בפרקליטות הודיעה גם לבאי כוחם של חמשת יזמי הנדל"ן, כי היא שוקלת להגיש נגדם כתבי אישום בגין מתן שוחד לבר - כדי שיקדם עבורם פרויקטים בהם יש להם אינטרסים. בנוסף למתן השוחד מיוחסות לשלושה מהיזמים עבירות של הלבנת הון, כאשר לאחד מהם מיוחסות גם עבירות זיוף ושיבוש מהלכי משפט.

 

החשד: שוחד דרך חברות קש בפנמה

במשרד המשפטים ציינו כי ההודעה על כתב האישום הצפוי באה לאחר חקירה מקיפה של היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה, במסגרתה נחקרו עשרות רבות של עדים ומעורבים, ונתפס חומר ראיות רב בארץ ובחו"ל.

 

לפני כשנה המליצה המשטרה לפרקליטות להעמיד את בר לדין בעקבות אחת הפרשות, המתייחסת לפרויקטים שונים שאושרו בעירייה - שהקלו עם קבלנים. אחד הפרויקטים המרכזיים קשור למגדל סביון טאוור בשדרות התמרים בעיר. שם, על פי החשד, גדל הפרויקט מ-44 יחידות דיור ל-156 ולמעלה מ-30 קומות.

 

אדם שהיה קשור ליזמים טען במשטרה כי שיחד את ראש העיר. הוא ניסה לקבל מעמד של עד מדינה אולם בסופו של דבר המשטרה לא השתמשה בו. במשטרה בדקו בין השאר חברות קש בפנמה,

שאל חשבונותיהן הועברו לפי החשד, כספי השוחד מהיזמים לבר.

 

עיריית ר"ג בתגובה: "ניסיון לייצר סנסציה"

בר, ניצב בדימוס במשטרה, נבחר לראשונה לראש העיר בשנת 1989, ומאז הוא נבחר לתפקיד עוד ארבע פעמים. בעבר נקשר שמו בכמה פרשיות והוא נחקר לא פעם במשטרה. בעבר הוא קיבל הודעה דומה מהפרקליטות לפיו יוגש נגדו כתב אישום, בגין עבירת קבלת שוחד ב"פרשת החניונים". אך בחודש פברואר אשתקד החליטה הפרקליטות לסגור את התיק נגדו מחוסר ראיות.

 

בעיריית רמת-גן הביעו בתגובה תמיהה על הודעת הפרקליטות שנועדה לטענתם "לייצר סנסציה ולנסות להביא לשפיטה והרשעה מוקדמת של ראש העיר בתקשורת,

כפי שהפרקליטות עושה לנבחרי ציבור רבים אחרים לפני שעניינם מתברר בבית המשפט".

 

מהעירייה נמסר כי בר אינו מתכוון להתפטר. "ידיו של צבי בר נקיות, והוא לא יירתע מלהמשיך בשליחותו למען העיר רמת-גן ותושביה, חרף הצורך להתמודד עם האשמות השווא המוטחות בו" נמסר בתגובה, "ראש העיר מברך על שיינתן לו אחת ולתמיד לעשות צדק עם 22 שנות הכפשה ושקרים שמוטחים בו על-ידי מערכת משומנת המנווטת על-ידי חבורה של אנשים רדופי שנאה ונקמה – משום שמנע מחלק מהם להשתלט על נכסים בעיר ולהתעשר על חשבון הקופה הציבורית של תושבי רמת-גן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשוד בשוחד והלבנת הון. צבי בר
צילום: ירון ברנר
מומלצים