שתף קטע נבחר

חשד: סרסרו בנערים שפגשו בפייסבוק ובקניונים

שני צעירים מתל אביב הפעילו לפי החשד "רשת ציד" לנערים מכל הארץ, כמה מהם בני 13. אחרי שרכשו את אמונם, שכבו איתם וגם הפגישו ביניהם ללקוחות בחופשים ואחרי בית הספר. כל מפגש עלה 300 עד 800 שקל. בהמשך הואילו החשודים גם לשתף את הנערים ברווחים

שני הצעירים היו "צדים" נערים באינטרנט ובקניונים, שוכבים איתם - והופכים אותם לנערי ליווי של עשרות לקוחות. כמה מהם היו בסך הכל בני 13. פרשה חמורה של סרסור קטינים לזנות ואונס נחשפה על ידי המשטרה בדרום תל אביב. שני תושבי העיר, בני 20 ו-21, נעצרו בחשד לסרסור, בעילה אסורה בהסכמה ואונס. הבוקר (יום ו') הם יובאו להארכת מעצרם.

 

הפרשה נחשפה בעקבות נער צעיר שנעלם מהבית ואותר בתל אביב. אחרי שנחקר התברר כי הוא נפל קורבן למעשיהם של שני החשודים. מחלק הנוער במרחב יפתח בראשותו של רב-פקד יעקב גוב הקים צוות חקירה מיוחד שפתח במעקב סמוי.

 

במהלך החקירה התברר כי שני הצעירים נהגו להגיע לקורבנותיהם בעיקר דרך הפייסבוק ובאתרי היכרויות וצ'אטים, וגם בקניונים,

 שם איתרו כאלה שמסתובבים ונראים כטרף קל. החוקרים טוענים כי שני הצעירים ממש הפעילו "רשת ציד", וחיפשו להגיע לנערים שעדיין מחפשים את זהותם המינית.

 

השניים הפכו למעין "מדריכים" - וניצלו את התמימות. לאחר שהקשר היה הופך לאינטנסיבי, היו שני החשודים מפעילים את "תוכניתם העסקית": הם היו משכנעים את הנערים שכדאי להם להמשיך ולהתנסות בקיום יחסי מין עם מבוגרים. באינטרנט או דרך היכרות אישית, החשודים היו מציעים לגברים שמעוניינים בכך את הקורבנות.

 

המחיר למפגש כזה, בבתי מלון או בבתי הלקוחות, היה נע בין 300 ל-800 שקל. לפי החשד, שני הצעירים היו מסיעים את הקטינים לאותם מפגשים ואף גובים את הכסף מהלקוחות. בתחילה היו לוקחים את כל הכסף לכיסם, בהמשך היו משתפים את הקטינים במחצית מהרווחים.

 

לחפש לקוחות מזדמנים בבורסה ברמת גן

חלק מהלקוחות היו גם אנשים בני 60 ובעלי משפחות. כמה מהם אף נחקרו בעניין במשטרה. במהלך החקירה הסמויה, שכללה מעקב משטרתי אחר המחשבים של שני החשודים, הצליחו החוקרים להגיע ל-10 נערים שנוצלו על פי החשד.

 

החוקרים נדהמו מכך שהנערים הגיעו מכל רחבי הארץ. "הם היו מאתרים את הקורבנות שלהם,

 אם זה מהדרום ואם זה מהצפון, ומביאים אותם לתל אביב", אמר גורם במשטרה.

 

את המפגשים היו יוזמים בתקופות של חופשים מבית הספר ובשעות אחר הצהריים, על מנת שלא לעורר חשדות בקרב משפחותיהם. שני הצעירים אף שלחו לפי החשד נערים להסתובב באזור הבורסה ברמת גן, כדי לתפוס לקוחות מזדמנים.

 

במשטרה מעריכים כי השניים פעלו כמה חודשים מאז החופש הגדול, וחושדים כי יש קטינים נוספים שנפלו קורבן. אתמול הם נחקרו וקשרו את עצמם לאירועים במה שמוגדר "הודאה חלקית", אבל במשטרה בטוחים כי מדובר רק בקצה הקרחון.

 

"זאת אחת הפרשות היותר קשות שנתקלנו בהן בתקופה האחרונה", אמר ל-ynet מפקד מרחב יפתח, ניצב-משנה יורם אוחיון. "החשודים ניצלו את תמימותם של הקטינים, ביצעו עבירות פדופיליה וסרסרו בהם לזנות. כל דבר שקשור לקטינים הוא עניין רגיש, על אחת כמה וכמה כשמדובר באירועים מסוג אלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
אילוסטרציה
צילום: שאול גולן
מצאו את הנערים בפייסבוק
נצ"מ יורם אוחיון, ראש המרחב
צילום: דרור עינב
מומלצים