שתף קטע נבחר

נער שנוצל בפרשת הסרסור: מפחד מהחשוד

מדריכי נוער בקהילה הגאה בטוחים שמעצרם של אביב דנון ויוגב דרעי, שסרסרו לכאורה בנערים, הוא רק קצה הקרחון, ומספרים על גברים שאורבים לבני נוער ליד מסיבות ומדורות. הנער שדנון טען שהעליל עליו: "אני בלחץ, ההוא שלמעלה יעשה צדק"

מעצר החשודים בסרסור קטינים חשף חלק קטן ממה שנראה כתופעה מכוערת בקהילה הגאה: אביב דנון ויוגב דרעי, שמעצרם הוארך אתמול (יום ו') בבית משפט השלום בתל-אביב בחשד לעבירות של סרסור קטינים וקיום יחסי מין עמם תוך הדחה לשימוש בסמים ואלכוהול, היו - כך מסתבר - מוכרים היטב בקרב הומואים רבים בתל-אביב.

 

השניים ניהלו ליין מסיבות גייז בעיר, שסחף אליו צעירים רבים, וכבר לפני שהתפוצצה הפרשה היו כאלו שחשדו במעלליהם. כשהיו בני נוער, השניים השתתפו בפעילויות של הקהילה הגאה. מנהל הברנוער בתל אביב, שאול גנון, סיפר ל-ynet כי כאשר עברו את גיל 18 נאסרה השתתפותם בפעילויות. "צר לי על שניהם", אמר. 


החשודים בבית המשפט (צילום: עידו ארז)

 

אחד מששת הקטינים שמעורבים בפרשה, ושדנון טען כי הוא העליל עליו עלילה, אמר בשיחה עם ynet: "אני בלחץ כי אני מפחד ממנו. יש אחד למעלה שעושה צדק, והוא יעשה את השיפוט שלו".

 

גנון מספר על מה שנראה כתופעה מפחידה - גברים בגירים, חלקם בני 40, אורבים לצעירים מחוץ לפעילויות או מסיבות של נוער גאה ומנסים ללכוד אותם ברשתם: "יש לנו סדרה של פדופילים כאלה, ואנחנו מעבירים את הרשימות והתיאורים בין הארגונים השונים כדי להיזהר מהם. כשאנחנו רואים אחד כזה, אנחנו ממהרים לקרוא למשטרה שתסלק אותו משם. אני מזמין אותך למדורות ל"ג בעומר שלנו, לראות אותם מחכים להם במכוניות, מציעים להם אלכוהול או סמים קלים, ונעלמים איתם במכונית".

 

מתעוררים שיכורים בתחנה המרכזית

הוא מספר על תחושה של חוסר אונים: "הם פשוט נעמדים כציידים ומחכים שהנערים יתרחקו מהמועדון. רק בחודש האחרון היו לי שלושה בני נוער שסיפרו שהם מצאו את עצמם שיכורים בתחנה המרכזית בפתח-תקווה אחרי שנפגשו עם גבר, ולא ידעו מה קרה להם".

 

שאול הוסיף שאחת הדרכים של המדריכים להתמודד עם אותם מטרידים, היא להפחידם: "לפעמים אני ממהר לצלם אותם ומאיים עליהם שאפיץ את התמונות שלהם אם יעזו להתקרב לנערים. מדובר בגברים בגילאים שנעים בין 27 ל-45". העצה הכי טובה שיש לו לתת לבני הנוער היא שכשהם יוצאים לבלות - לא ילכו לבד, אלא עם חברים.

 

מדריך הנוער חן לנגר הוסיף: "ה'ברנוער' ופעילויות הנוער של ארגון הנוער הגאה הם האלטרנטיבה הבטוחה לבני הנוער

לבוא ולבלות יחד, בגלל זה אנחנו פעילים גם בשעות שבהן יש מסיבות גייז במועדונים, שבהם לדעתי אין לנערים בני 15 מה לחפש".

 

שרון יגרמן, דובר האגודה לזכויות הלהט"ב, ציין כי "על כל מקרה כזה שמתגלה, יש עוד כמה אחרים שעדיין לא נחשפו. האגודה מנסה למנוע מצבי ניצול כאלה, מתוך דאגה לפרט ומתוך הרצון לשמור ולהגן על בני הנוער הלהט"בים ממצבי סיכון".

 

עורכי הדין מטעם הסנגוריה הציבורית המייצגים את שני החשודים, חזרו על הכחשות מרשיהם. עו"ד רן אלון המייצג את החשוד המרכזי, אביב דנון, אמר כי "למר שמועתי מבחינה ראייתית אין ערך ומעבר לכך מרשי מכחיש את כל החשדות המיוחסים לו, וחוזר על כך שמדובר בקבוצת נערים שכל אחד מהם, מסיבותיו שלו, מחפש להתנקם במרשי. למיטב ידיעתי מרביתם התעסקו בזנות עוד בטרם הכירו אותו, ועדיין עוסקים בזנות ללא קשר אליו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד אביב דנון. "אסרנו עליו להיכנס"
עו"ד רן אלון
צילום: יוסי גואטה
מומלצים